Çuhadaroğlu'nun halka arz süreci başladı

Çuhadaroğlu Melat Sanayi ve Pazarlama A.Ş.'nin halka arz süreci başladı.Firma, Şubat ayında tamamlanması planlanan halka arz için Deniz Yatırım ile anlaşmaya vardı

Çuhadaroğlu'nun halka arz süreci başladı

Halka arz hazırlıklarını büyük bir hızla sürdürüne Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş, Şubat ayında tamamlanması planlanan süreç için Deniz Yatırım ile anlaştı. Halka arz süreciyle ilgili bir açıklama yapan Çuhadaroğlu Genel Müdürü  Kenan Aracı: "Halka açılma çalışmaları çerçevesinde Deniz Yatırım’la anlaştık. SPK ve Borsa İstanbul’a başvurularımızı yaptık. Borsa’ya yeni bir soluk getireceğimize inanıyoruz..." dedi

Çuhadaroğlu halka arz süreci başladı
Halka açılmanın kurumsallaşma yönünde stratejik bir adım ve önemli bir aşama olarak değerlendiren Aracı, böylece firma faaliyetlerinin daha sağlam temeller üzerinde sürdürme fırsatına kavuşulacağını vurguladı. Aracı, Şubat ayında tamamlanması planlanan süreçte Deniz Yatırım ile çalışmaktan mutluluk duyacaklarını da sözlerine ekledi.

Çuhadaroğlu'nun halka arz süreci başladı

Çuhadaroğlu'nun faaliyet gösterdiği alüminyum sektörünün ulaştırma, otomotiv, savunma ve makine sektörlerine uzanan bir kullanım yaygınlığına sahip olduğununa altını çizen Deniz Yatırım İcra Kurulu Üyesi Hüseyin Melih Akosman da, firmanın halka arzına aracılık etmekten dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Akosman:

"Halihazırda profesyonellerin yönetiminde, borçsuz, köklü ve güvenilir bir kuruluşun halka arzına cazip bir fiyatlama ve halka arz yapısı ile aracılık etmek ve borsaya güçlü bir şirket daha kazandırmak bize büyük heyecan veriyor..." dedi. 

Çahadaroğlu 2016'ya güçlü giriyor
Halen devam eden ve 2016 yılında tamamlanması planlanan kapasite artırımı öncesinde yıllık 16 bin 200 ton biyet ve 19 bin ton profil üretimi gerçekleştiren Çuhadaroğlu, ayrıca 10 bin ton eloksal işleme, 5 bin ton toz boyama ve 140 bin metrekare cephe sistemleri tasarım, üretim, test ve montaj geliştiriyor. Kapasite artırımı ile bu rakamların biyet üretiminde 32 bin 400 tona, cephe sistemlerinin ise 250 bin metrekarenin üzerine çıkması hedefleniyor.