Dev ihaleden doğan proje: Büyükyalı

Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İş Ortaklığı, Emlak Konut tarafından gerçekleştirilen Cumhuriyet tarihinin en yüksek hasılat paylaşımlı gayrimenkul ihalesine konu olan Kazlıçeşme arazisinde hayata geçireceği Büyükyalı projesini kamuoyuna tanıttı

Dev ihaleden doğan proje: Büyükyalı

Emlak Konut GYO tarafından gerçekleştirilen ve Cumhuriyet tarihinin en yüksek hasılat paylaşımlı gayrimenkul ihalesine konu olan İstanbul Kazlıçeşme arazisinde dev bir proje hayata geçiyor. ÖZAK GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat iş ortaklığı ile inşa edilecek olan Büyükyalı projesinin odağında "insan" ve "iyi yaşam" teması yer alacak.

Her ihtiyacı karşılamayı hedefleyen bir deniz semti: Büyükyalı
Farklı konsept ve büyüklüklerde konutların yanı sıra, otel ve otel odası işletmesine açık markalı rezidans konutlarına yer verecek Büyükyalı, tüm ihtiyaçların karşılanabileceği bir deniz semti konsepti ile inşa edilecek. Ticaret, sanat, kültür ve sanat tesislerinin yer alacağı proje 111 dönümlük bir arazi üzerinde yükselecek. Büyükyalı projesinde ilk etapta 452 adet ünitenin satışa sunulması bekleniyor. Projenin mimarlık işlerini, dünya çapında 200'ün üzerinde ödülün sahibi İngiliz Mimarlık şirketi Chapman Taylor üstlenecek.

 

Dev ihaleden doğan proje: Büyükyalı

 

Dünyaya yayılan ön hazırlık
Büyükyalı projesi ile ilgili olarak kamuoyuna bilgi aktaran Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul, Yenigün İnşaat Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, proje için iyi yaşam vizyonu doğrultusundaki çalışmalar için dünya çapında 14 mimarlık firmasına brif gönderdiklerini söyledi. Akbalık:

"6 firmanın finale kaldığı bir yarışma düzenledik. Yarışmanın sonucunda projemizin mimarlığını, 200’den fazla uluslararası ödülün sahibi İngiliz mimarlık şirketi Chapman Taylor üstlendi. Projemizde, dünyada kentsel planlamanın en çok örnek aldığı ‘yeni şehircilik’ anlayışını uyguluyoruz." ifadelerini kullandı.

Yeni şehircilik anlayışı ve Büyükyalı
Büyükyalı projesini 4 mahalle, 1 semt olarak tanımladıklarını ve yalnızca yaşayanlara değil çevre yaşama da değer katacak bütünleşik bir proje olarak düşündüklerini belirten Akbalık, meydanları, kültür merkezi, açık ve kapalı spor alanları ile gelecek kuşaklara miras bırakılacak bir eser hayata geçirmeyi hedeflediklerini aktardı. 

 

Dev ihaleden doğan proje: Büyükyalı

 

Büyükyalı MIPIM'den ses getirecek
Akbalık, projenin sunduğu semt yaşamı, tarihi dokusu,doğal peyzajı ve özgn mimarisi ile 15-18 Mart tarihleri arasında Cannes'da düzenlenecek olan MIPIM Fuarı'nın da dikkat çekeceğini vurgulayarak:

"İstanbul’un zengin dokusundan hareketle tasarlanan Büyükyalı, dünya standartlarında yeni bir yaşam tarzı sunuyor. Projemizin MIPIM Fuarı’nda yoğun ilgi göreceğine, İstanbul’u ve ülkemizi fuarda en prestijli şekilde temsil edeceğine inancımız tam.” dedi.

Büyükyalı projesi nerede?
İstanbul'un yoğun trafiğine takılmadan seyahat fırsatı sunan bir lokasyonda inşa edilen Büyükyalı projesi, Marmaray Durağı'nın yanı başında bulunuyor. Yapımı devam eden Avrasya Tüneli ile şehrin tüm ulaşım ağına entegre olan Büyükyalı, Atatürk Havalimanı'na da 10 kilometrelik mesafede yer alıyor.

Firma Bilgisi: Özak GYO - Yenigün İnşaat - Ziylan Grup
Proje Bilgisi: Büyükyalı Projesi