Dış cephede titanyumlu çinko dönemi

Çinko alaşımı olan RHEINZINK tasarıma özgü sistemleri ile hem geleneksel hem de modern mimari yapılara uygunluk gösteriyor

Dış cephede titanyumlu çinko dönemi

5 Ocak 2013
RHEINZINK kaplama sistemleri, şekillendirme, kıvırma ve sistem teknikleri ile iddialı ve karmaşık yapı tiplerinde bile uygun ve estetik çözümler sunuyor. En az 80-100 yıllık bir dayanıklılık süresine sahip olan RHEINZINK ürünleri eğrisel, konik veya küresel her çeşit yüzeye rahatlıkla uygulanabiliyor.
Cephe kaplamalarında sunduğu Kenet Sistem, Kepli Sistem, Arduvaz Sistem, Askılı Cephe Levhaları, Siding Levhaları, Ondüle Sistem alternatiflerinin yanı sıra bu sistemlerin kombinasyonları ile RHEINZINK tasarıma özel çözümler de sunuyor.

Düz Arduvaz Plakalar kullanılarak oluşan sistem, cephelerde farklı boyutlarda plakaların kullanılması ve kenet hatlarının farklı düzenlenmesi ile tasarımcıya cephe tasarımlarında çeşitli olanaklar sunuyor.

Dar Seri Arduvaz Plakalar, kare ve karo şeklinde plakalardan oluşuyor. Ön ve arka yüzeylerinde montajı kolaylaştıran geçme sistemine sahip bu plakalar ile karmaşık yüzeylerin kaplanması da kolaylaşıyor. Plaka ebatlarının küçük olması sayesinde geometrik olarak her zaman güvenli ve pratik bir kurulum, görsel olarak da etkileyici ve estetik bir görünüm sağlanıyor.

Kenet Sistem, levhaların uzunlamasına monte edilmesi ile elde ediliyor. Levhaların değişken genişlik ve uzunluk ölçülerinde üretilebilmesi, bu sistemin özel formlardaki yüzeylerde uygulanmasını sağlıyor.

Askılı Cephe Levhaları, görsel açıdan derzli kenet levhalar ile benzerlik gösteriyor. 20 mm derinliğe sahip levhalar, özel RHEINZINK askı profilleri ile monte ediliyor. Bu teknik sayesinde sıcaklık değişimlerine bağlı olarak meydana gelen uzunluk değişimleri güvenli bir şekilde absorbe edilebiliniyor.

Siding Levhalar, görünmeyen birleşim noktası ve katmanlı geometrisi ile cephe sistemleri içinde farklı bir yere sahip. Profil yapısı nedeniyle farklı aydınlık seviyelerinde etkileyici ve güçlü hatlara sahip görünüşlere olanak tanıyor.

Derzli Kenet Levhalar, aks mesafelerinde ve fuga genişliklerinde sunduğu farklı ölçü alternatifleri ile mimarlara özgür çalışma olanağı tanıyor. Bina yenilemelerinde ve sonradan yapılan yalıtımlarda kısa zamanda kalıcı ve kaliteli çözümler gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Ondüle Levhalar, klasik sinüs eğrisi şeklindeki dalgalı yapısı ile akıcı bir etkiye sahip. Yatay, düşey veya diyagonal olarak uygulanabilen çeşitli montaj seçenekleri hem görünüm zenginliği sağlıyor hem de cephelerin farklı yüzeylere bölümlendirilmesine olanak tanıyor.

Trapez Levhalar, Bükümlerindeki sert hatları ve hadveli tasarımı ile yatay,düşey ve diyagonal uygulamalarda daha kompakt ve belirgin görünümler oluşturuyor. Işığın meydana getirdiği kontrast etki, bu sistemde çok güçlüdür.

Tamamı sızdırmazlık garantisi sunan sistem çözümleri ile RHEINZINK, 3 farklı yüzey alternatifi sunmaktadır:
- metalik gri,
- mavi-gri patinalıpro
- kurşun-gri patinalıpro

Uzun kullanım ömrü, bakım gerektirmemesi, yanmaz - paslanmaz oluşu, ısıya dayanıklılığı, estetik değerleri ve çevre dostu olması sebebiyle geleceğin malzemesi olarak nitelendirilen RHEINZINK, mimarlara ve uygulayıcılara ihtiyaçları doğrultusunda kapsamlı ve kesintisiz hizmet vermektedir. Ürün hakkında detaylı bilgi için adres:  www.rheinzink.com.tr