Dünya devleri Cityscape için Türkiye'ye geliyor

Türkiye 24-26 Mart tarihleri arasında, dünyanın en büyük gayrimenkul buluşmalarından biri olan Cityscape Turkey için hazırlıklarını tamamladı. Fuara dünyanın 50 ülkesinden binlerce kişinin katılımı bekleniyor

Dünya devleri Cityscape için Türkiye'ye geliyor

Uluslararası gayrimenkul sektörü, Mart ayı içinde, MIPIM'den sonra ikinci büyük etkinliği için gözlerini Türkiye'ye çevirdi. Bu yıl ilk kez İstanbul'da düzenlenecek olan Cityscape Turkey etkinliğine, dünyanın 50 ülkesinden binlerce ziyaretçinin katılımı bekleniyor

Dünya gayrimenkul sektörü Cityscape için hazır
Türkiye uluslararası gayrimenkul sektörünün dev buluşması Cityscape Turkey için hazırlıklarını tamamladı. 24 Mart 2016 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi'nde start alacak olan Cityscape Turkey, yurt içinden ve yurt dışından, kurumsal ve bireysel çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayacak. Etkinliğe, 7 farklı ülkeden 67 katılımcı yer alacak. Ön kayıt döneminde ise 1.000 kişilik yabancı ziyaretçi için yer ayırıldı.

Dünya devleri Cityscape için Türkiye'ye geliyor

Bireysel yatırımcılar için büyük fırsatlar hazır
Fuarın tanıtım toplantısında konuşan Cityscape Grup Direktörü Wouter Molman, dünya gayrimenkul sektörünün devleri arasına girmeyi başaran Türkiye'de bulunmaktan dolayı büyük bir heyecan duyduklarını ve konutun Türkiye için en çok kazandıran yatırım aracı olma özelliğini koruduğunu söyledi. Molman, fuar kapsamında bireysel alıcılara da özel fırsatlar sunulacağını vurgulayarak:

"Cityscape Turkey konut alıcıları ve yatırımcılar için çok cazip özel fırsatlar sunacak. Konut alacaklar fuara özel koşullarda gayrimenkulleriyle alırken kazanacak" ifadelerini kullandı. 

Konut yatırımı kazandırmayı sürdürüyor
Türkiye'de her yıl ortalama 1.2 milyon konut satıldığını ve sektörün 2015 yılında yüzde 20 oranında büyüm kaydettiğini söyleyen Molman, mega projelerin tamamlanmasıyla birlikte gayrimenkul sektörünün yüzde 15 düzeyinde büyümesinin beklendiğini de belirtti. Molman: "Sektörün Cityscape Turkey ile ivme kazanacağına inanıyoruz." dedi.