Egepen pencerede devrim yaratcak

İstanbul Pencere ve Kapı Sistemleri fuarının en büyük standlarından birine sahip olan Egepen, fuarda devrim yaratacak yepyeni ürünlerini tanıttı.

İstanbul Pencere ve Kapı Sistemleri Fuarı bu yıl da sektörün dev isimlerini ağırladı. Sektörün en önemli oyuncularında ve sektöre yön veren Egepen de fuarın en geniş alana sahip standıyla ziyaretçilerini karşıladı. Fuarda devrim yaratacak niteliklere sahip ürünlerle yerini alan Egepen, özellikle yalıtım problemi olan sürme sistemler alanında geliştirdiği ürünle ziyaretçilerinin karşısına çıkıyor. Yeni ürünler ilgili bilgi veren Egepen Pazarlama ve Satış Grup Müdürü Tamer Özen,  “Bu yıl bizim iddialı olduğumuz bir yıl. Özellikle sürme serisinde devrim yaratacak bir ürünle müşterimizin karşısına çıktık. Sürme sistemlerindeki en büyük problem yalıtımdır. Yalıtım problemi olduğu içinde sürme kapılar daha çok sayfiyelerde, deniz kenarlarında veya iklim olarak uygun olan yerlerde tercih edilen bir üründür. Biz bu yeni ürünümüzde, daha önce yüzde yüz yalıtım sağladığımız bir ürünümüzün karışımını daha uygun fiyatla sunuyoruz. Bu ürünü bugün standımızda sergiliyoruz. Müşterilerimiz bizzat bunu deneyerek dokunarak hissederek bu ürünün farklılığını güzelliğini kendileri görmüş oluyorlar” dedi.  

Legend serisi Türkiye’de bir ilk
Yine yalıtımı neredeyse yüzde yüz seviyesine getirilmiş doğrama pencere ürünü olan Egepen Legend serisini de bu yıl fuarda sergileyen Egepen, Legend serisinin taşıdığı özellikleri Türkiye’de ilk defa sağlıyor. Özen, Legend serisi ile ilgili, “Bunun yanında yine pencere doğrama sistemlerinde yeni seksenlik Legend serimizle müşterimizin karşısına çıkıyoruz. Aslında Legend serisinin sinyallerini geçen yılki fuarda vermiştik fakat ürünün dört dörtlük çıkması arge çalışmalarının yapılması bir sene sürüyor. Bu ürünün en büyük artısı üç contalı olması ve üç cam sistemiyle kullanılmasını mümkün olması oluyor. Normalde alıştığımız ısıcam sistemlerinde ikili cam sistemi kullanılırken bunun yanında bir tane daha eklediğimizde hava geçirgenliğini en aza indirmiş oluyoruz. Böylece yalıtımı da neredeyse yüzde 100’e varan bir seviyeye getirmiş oluyoruz. Bu ürün Türkiye’de yalnızca Ege Profil tarafından üretilen bir ürün oluyor. Bunu sunmaktan da tabi ki gurur duyuyoruz” dedi.  Fuardaki ilginin çok yoğun olduğunu ve Türkiye’nin pvc pazarında Avrupa’da bir numaraya oturduğunu belirten Özen, “Egepen pencere fuarı standını, Orta Doğulu ziyaretçilerden tutun da Güney Amerikalı ziyaretçilere kadar pek çok kişi ziyaret ediyor. Egepen olarak 2016’da Türkiye’nin ve dünyanın içinde bulunduğu politik ve ekonomik sorunları göz önüne alarak hedefler belirliyoruz. Bunları da düşündüğümüzde hedeflerimizin gerisinde değiliz. Tabi biz hiçbir zaman bir önceki yılın hedeflerinin gerisinde kalmıyoruz. Hedeflerimizin yanında kalitemizi de arttırıyoruz” diye konuştu.  

Firma Bilgisi: egepen