El koyulan okul binaları Milli Emlak'a devrediliyor

Paralel yapı Fethullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında el konulan eğitim kurumlarına ait okul binaları Milli Emlak Müdürlüğü'ne devrediliyor

El koyulan okul binaları Milli Emlak'a devrediliyor

15 Temmuz'da gerçekleşen darbe girişiminin ardından başlayan soruşturma seferberliği ve OHAL ilanı sonrasında el konulan kimi eğitim kurumlarına ait binaların Milli Emlak Müdürlüğü'ne devri için işlemler başladı.

Öğrenciler MEB'e, binalar Milli Emlak'a
15 Temmuz darbe girişimi ile birlikte başlayan soruşturma ağı ülke genelinde genişliyor. Türkiye çapındaki soruşturmalarda el konulan eğitim kurumlarındaki öğrencilerin Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullara yönlendirilmesi kararlaştırılırken, kurum binalarının Milli Emlak Müdürlüğü'ne devredilmesi konusunda da çalışmalara başlandı. 

Muğla'da okullar devredildi
Konuyla ilgili son haberler Muğla ilinden gelmeye devam ediyor. Menteşe, Marmaris, Bodrum, Fethiye, Milas ve Dalaman gibi ilçelerde faaliyet gösteren okullarda arama çalışmaları yapılmış ve mühürleme kararı alınmıştı. Son bilgilere göre, Dalaman, Milas, Marmarıs ve Fethiye'de 2'şer, Menteşe ve Bodrum'da da 3'er okul için, Milli Emlak Müdürlüğü'ne devir kararı alındı

Son operasyon sabah saatlerinde
Konuyla ilgili son gelişme Menteşe'deki Piri Reis Koleji'nde yaşandı. Okula, Jandarma ve Milli Eğitim yetkilileri ile birlikte gelen milli Emlak Müdürlüğü Ekipleri, okulun tüm demarbaşlarını kayıt altına alarak devir işlemlerini de başlatmış oldu. Devir işleminin ardından okul, Milli Emlak Müdürlüğü himayesine geçti.