Emlak Haberleri - Seçmeler 11 Aralık

Elmalı'da şehir parkı için kaç ağaç kesildi?, Kalekim Garantili Usta Sistemi nedir?, Milli tren ihalesi 22 Ocak'ta, Antalya-Eskişehir hattı için geri sayım ve daha fazla emlakta seçmeler haberimizde

Emlak Haberleri - Seçmeler 11 Aralık

Elmalı'da şehir parkı için kaç ağaç kesildi?
İstanbul'un en büyük içme suyu havzalarından biri olan Elmalı Barajı yakınlarında hayata geçirilecek kent parkı için kesilen ağaçlar, İBB meclisinde tartışıldı. İstanbul'un en büyük içme suyu havzalarından biri olan Elmalı Barajı yakınlarında hayata geçirilecek kent parkı için kesilen ağaçlar, İBB meclisinde görüşüldü.

Haberin devamı için tıklayınız

Kalekim Garantili Usta Sistemi nedir?
Kalekim, yeni hayata geçirdiği 'Garantili Usta Sistemi' ile dünyada bir ilki gerçekleştirerek, ustalar ve tüketiciler için yepyeni bir dönem başlatıyor. Kalekim, yapı sektörünün kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak ve ustaların mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla 2001 yılında kurduğu, bugün üye sayısı 55 bine yaklaşan Kalekim Usta Kulübü kapsamında gerçekleştirdiği projelerle sektöre önemli katkılarda bulunmaya devam ediyor.

Haberin devamı için tıklayınız 

Milli tren ihalesi 22 Ocak'ta
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, milli yüksek tren endüstriyel ve mühendislik tasarımı ihalesinin 22 Ocak'ta gerçekleşeceğini açıkladı. Milli yüksek hızlı tren tasarımının tamamlandığını açıklayan, Ulaştırma, Denizcilik ve HAberleşme Bakanı Lütfi Elvan, ihalenin 22 Ocak 201 tarihinde gerçekleşeceğini açıkladı.

Haberin devamı için tıklayınız 

Türkiye'de balon yok
MÜSİAD İnşaat ve Çevre Sektör Kurulu Başkanı Burhan Özdemir, Türkiye'de konut satışlarında balon etkisinin olamayacağını söyledi. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği-MÜSİAD, İnşaat ve Çevre Sektör Kurulu tarafından hazırlanan 'İnşaat Sektöründe Türkiye'nin Dünyadaki Konumu ve Gelecek Projeksiyonu" konulu rapor İstanbul'da gerçekleştirilen toplantıyla basına sunuldu.

Haberin devamı için tıklayınız 

Antalya-Eskişehir hattı için geri sayım
Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı tarafından geliştirilen Antalya-Eskişehir hızlı tren hattı projesi için geri sayım başladı. Dünya Gazetesi'nde yer alan habere göre, 9 milyar TL keşif bedeline sahip demiryolu projesinin hayata geçmesiyle birlikte Antalya-İstanbul arası 3-4 saate düşecek.

Haberin devamı için tıklayınız

Soyak Projesi'ne sosyal sorumluluk ödülü
Soyak'ın 'Akıllı Yıldızlar' projesi, bu yıl 6.'sı düzenlenen KSS Pazaryeri Etkinliği'nde 'Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi' ödülünü kazandı. Soyak'ın, 2014-2016 yılları arasında İzmir ve İstanbul'da 33 devlet okulunda hayata geçirdiği Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi, CSR Europe (KSS Avrupa) tarafından geliştirilen ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (KSS Türkiye) tarafından düzenlenen Pazaryeri etkinliğinde iki ödül birden kazandı.

Haberin devamı için tıklayınız

Divan Suites Arsenal'i ağırladı
Arsenal Spor Kulübü, Türkiye'de yaptığı konaklama sırasında Divan Suites İstanbul G-Plus'ı tercih etti.İngiliz futbol devi Arsenal, Türkiye'de konaklama tercihini Divan Suites İstanbul G Plus'dan yana kullandı. Otel; 120 Standart Oda, 6 Deluxe Oda, 10 Junior Suite ve 4 Corner Suite'ten oluşan 140 odasıyla misafirlerine en üst düzeyde konfor vaat ediyor. Her ayrıntının düşünüldüğü odalarda, misafirlerin rahat etmeleri için farklı tip ve ebatlarda yastıkların bulunduğu bir "yastık menüsü" yer alıyor.

Haberin devamı için tıklayınız 

Turizm Bakanlığı'ndan NG Sapanca'ya kalite belgesi
NG Sapanca Wellness & Convention, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın çevreye duyarlı turistik tesislere verdiği Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgesi Yeşil Yıldız'ı almaya hak kazandı. NG Hotels bünyesindeki NG Sapanca Wellness & Convention, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın çevreye duyarlı turistik verdiği Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgesi Yeşil Yıldız'ı almaya hak kazanarak bir başarıya daha imza attı.

Haberin devamı için tıklayınız 

İnşaat harcamaları 9 ayda yüzde 15 arttı
Yapı-Endüstri Merkezi tarafından hazırlanan 'Türk Yapı Sektörü Raporu 2014' ile birlikte sektöre ilişkin rakamlar netleşmeye başladı. Buna göre 2014 yılı genelinde inşaat sektöründeki büyümenin yüzde 3.0 düzeyinde yaşanması beklenirken, bu büyüme oranının 2015 senesinde 3.5-4 düzeyine ulaşabileceği öngörülüyor.

Haberin devamı için tıklayınız

Çengelköy Park rezidanslarının yüzde 70'i satıldı
Selimoğlu ve Demirland İnşaat ortaklığında, hayata geçirilen Çengelköy Park Evleri'nin yüzde 70'inin satışı tamamlandı. Selimoğlu ve Demirland İnşaat ortaklığında, Çengelköy sırtlarında geleneksel ve modern Türk mimarisine uygun olarak hayata geçirilen Çengelköy Park Evleri'nin satış süreci hızla ilerliyor. Boğaz Manzaralı konumuyla dikkat çeken projenin rezidans bölümünün yüzde 70'i satıldı.

Haberin devamı için tıklayınız

Oto World'de kiralama dönemi başladı
Anadolu Yakası'nda hayata geçirilen 'Oto AVM'si Oto World' projesinde sona yaklaşılırken, kiralamalar başladı. 2015'in ilk çeyreğinde teslimleri gerçekleşecek Anadolu Yakası'nın "İlk ve Tek" Oto AVM'si Oto World'de, projenin sonuna gelinmesiyle kiralama seçeneği devreye sokuldu.

Haberin devamı için tıklayınız