Emlak Konut Alibeyköy arsasına üç firmadan aynı teklif

Emlak Konut GYO'nun Eyüp Alibeyköy Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhalesi kıyasıya bir rekabete sahne oldu. İhaleye katılan firmalardan üçü 25 milyon TL'lik teklifte bulundu

Emlak Konut Alibeyköy arsasına üç firmadan aynı teklif

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın, İstanbul ili Eyüp ilçesi'nde yer alan Alibeyköy arsası için düzenlenen ihale sert bir rekabete tanık oldu. İhaleye katılım gösteren Siyahkalem-Gülsa, Sur Yapı-Hatay Akpınar ve Eroğlu Yapı İnşaat, şirket payı toplam geliri olarak 25 milyon TL'lik teklifte bulundu. 

Emlak Konut İhalesine üç firma aynı teklifi verdi
Emlak Konut GYO'nun bugün yapılan "Eyüp Alibeyköy Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" ihalesinin ilk oturumunda katılan firmalardan Siyahkalem İnşaat-Gülsa İnşaat konsorsiyumu ve Sur Yapı-Hatay Akpınar, Emlak Konut'a arsa satışı karşılığı toplam geliri olarak ise 125 milyon TL teklifinde bulundu. Emlak Konut'a arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak 25 milyon TL teklifte bulunan üçüncü firma olan Eroğlu Yapı İnşaat ise, arsa satışı karşılığı toplam geliri olarak 100 milyon TL'lik teklif sundu.

Emlak Konut, Alibeyköy arsası
859 ada 6 parselde bulunan Emlak Konut GYO Alibeyköy arsasının 22 bin 302 metrekaresi gelişme konut alanı olarak belirlenirken, 5 bin 58 metrekaresi ise ortaokul alanı olarak ayrıldı. Projede 8 bin 496 metrekarelik alan ise park alanı olarak belirlendi. Emsale esas inşaat alanının 33 bin 453 metrekare olacağı arsada bina yüksekliği ise en fazla 8 kata çıkabilecek. 

İkinci oturum tarihi açıklanmadı
Emlak Konut GYO'nun Eyüp alibeyköy Arsa Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin ikinci oturumunun ne zaman gerçekleşeceği ise şu an için açıklanmadı. Birinci oturumda 16 firmanın teklif sunduğu ihalenin ikinci oturumunda pazarlık ve açık artırma görüşmeleri yapılacak