Emlak Konut kampanya detaylarını açıkladı

Emlak Konut, gayrimenkul sektöründeki satışları canlandırmak için yeni bir kampanya başlattı. Kampanyanın detaylarını ise bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığı ile açıkladı

Emlak Konut kampanya detaylarını açıkladı

Emlak Konut, gayrimenkul sektöründeki satışları canlandırmak için yeni bir kampanya başlattı. Kampanyanın detaylarını ise bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığı ile açıkladı. 

1 Ağustos-31 Ağustos tarihleri arasında geçerli olan Emlak Konut indirim kampanyası 30 proje için geçerli olacak. Kampanyada satışı devam eden projelerde taksitli satışlar yapılacak. 30 projede geçerli olacak kampanyada, yüzde 20 peşin, kalan konut bedeli ise 120 ay taksitlendirecek. İşte Emlak Konut indirimli projeleri kampanyasının detayları..

Emlak Konut GYO indirim kampanyası kapsamındaki projeler... Ayrıntılar için tıklayın...

Emlak Konut GYO'nun Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı duyuru şöyle; 

''Bilindiği gibi Emlak Konut'un gelir paylaşımlı projelerinde satışlar peşin (banka kredisi dahil) yada kısa vadeli senetlerle yapılmaktadır.
Ancak, son dönemde yaşamış olduğumuz gelişmelerden sonra piyasadaki bekleme eğilimini kırmak ve satışları arttırmak için ve bu süreçte yüklenicilerimizin nakit akımlarına pozitif katkı yapabilmek için aşağıdaki kampanya düzenlenmiştir.
30 farklı projemizde aşağıdaki yöntemlerle taksitli satışlar yapılacaktır:
a)      Yüzde 20 peşinat 120 aya kadar vade ve vadeye tüfe artışı uygulaması
b)      Yüzde 20 peşinat 120 aya kadar vade aylık Yüzde 0,7 vade farkı uygulaması ile satış yapılması.
Bu satışlarda peşinat ve ilk 12 aylık taksit tutarından emlak konut kendi payını almayarak tahsilatın tamamını yüklenicinin proje hesabına aktaracak. 13.aydan sonraki tüm vadeli alacaklar Emlak Konut'a kalacak ve bu vadeli alacaklar yüklenicilerin Emlak Konut'a olan taahhüdünden düşülecektir. Bunun maksimum limiti yüklenicilerin emlak konuta taahhüt ettikleri şirket payı toplam gelirinin Yüzde 20 si olacaktır.''