Emlak Konut kampanyasına sektörden destek

Sektör temsilcilerinden Emlak Konut'un faizleri yüzde 0.70'e indirme kararına destek geldi. Aziz Torun, kampanya ile birlikte yaz aylarındaki satışların 100 binler düzeyine çıkabileceğini belirtirken, Nazmi Durbakayım satışların hareketleneceğinin sinyalini verdi

Emlak Konut kampanyasına sektörden destek

Emlak Konut GYO'nun hasılat paylaşım modeliyle yer aldığı 30 projede faizleri yüzde 0.70'e indirme kararı sektörde hareketliliğe neden oldu. Sürecin yaz aylarında gerçekleşecek konut satışında önemli bir ivme yaratacağını söyleyen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği ve Torunlar GYO Başkanı Aziz Torun, daha önce yüzde 0.80'e çekilen firma faizlerinin daha da aşağıya düşürülebileceği sinyalini verdi. Torun, Emlak Konut'un hamlesine sunulacak özel sektör desteği ile yaz aylarında satılan konut sayısının 10 binlerden 100 bin düzeyine çıkabileceğini de vurguladı. 

Emlak Konut kampanyasına sektörden destek

Emlak Konut indirimleri hangi projeleri kapsıyor? Ayrıntılar için tıklayın...

Aziz Torun: Faizler daha da düşebilir
Emlak Konut'un faiz indirim kampanyasını değerlendiren Torun, özellikle 5. Levent Projesinde faiz yükünün firma tarafından üstlenildiğini hatırlatarak: "Kampanyaya destek vermek için bu oranı daha aşağılara çekebiliriz. Böylece özel sektödeki firmaların da katılımıyla 15 bin düzeyinde olan konut satışı, 100 bin rakamına yaklaşabilir.

Durbakayım: Vadelendirmeyi Emlak Konut yapacak
Emlak Konut ile Evo1 ve Evora 2 ile belli bir oranda katılım sağlayacakları bilgisini veren Teknik Yapı ve İstanbul İnşaatçılar Derneği İNDER BAşkanı Nazmi Durbakayım da, Emlak Konut'un kredisiyle vadelendirmeyi yapacağını belirtti. Bir aylak kampanyada Emlak Konut'un hakkını almayacağını ve yükleniciye bırakacağı sistemin ilk etapta 20+10 gibi peşinat kısmı ile bir yıllık gelirini de bırakacağını söyleyen Durbakayım:

Emlak Konut kampanyasına sektörden destek

" Ondan sonra kendi payını almaya başlayacak. Emlak Konut’un üzerinde çalıştığı bir model bu. Bizde kar payımızdan belli oranda fedakarlık yapmak suretiyle böyle bir sinerji yaratılacak" şeklinde konuştu.