Emlak Konut Maltepe Küçükyalı ihalesini Tahincioğlu kazandı

Tahincioğlu Gayrimenkul, Emlak Konut GYO'nun Maltepe Küçükyalı'da yer alan 114 bin 239 metrekarelik arsasının ihalesini en yüksek teklif ile kazandı

Emlak Konut Maltepe Küçükyalı ihalesini Tahincioğlu kazandı

Tahincioğlu Gayrimenkul, Emlak Konut GYO'nun Maltepe Küçükyalı'da yer alan 114 bin 239 metrekarelik arsasının ihalesini en yüksek teklif ile kazandı. 

En yüksek teklif Tahincioğlu Gayrimenkul'den

İlk turu 26 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenen ve 7 Haziran 2016 tarihinde ikinci tur ihaleye çıkarılan Emlak Konut İstanbul Maltepe Küçükyalı ihalesini Tahincioğlu Gayrimenkul kazandı. Tahincioğlu Gayrimenkul, arsa satışı karşılığı toplam gelir olarak 3 milyar 626 milyon TL ve bu rakamın yüzde 42'sine tekabül eden 1 milyar 527 milyon TL'yi arsa payı olarak verecek. 

Emlak Konut Maltepe Küçükyalı ihalesini Tahincioğlu kazandı

''Projemizi Maltepe Küçükyalı'ya yakışır bir şekilde hayata geçireceğiz''

Tahincioğlu Gayrimenkul, Tahincioğlu Küçükyalı İnşaat ve Kozken İnşaat konsorsiyumunun kazandığı Emlak Konut Maltepe Küçükyalı ihalesine yönelik Tahincioğlu'ndan yapılan açıklama ise şöyle; 

“İhale kapsamında bulunan arsalardan 3'ü ticaret-konut alanı, diğerleri ise ilkokul, ibadethane, meydan ve park olarak yapılandırılacak. 7 arsanın toplam arsa alanı 114 bin 239 metrekare. Tahincioğlu olarak bu bölgede projemizi Maltepe Küçükyalı’ya yakışır bir şekilde hayata geçireceğiz.”