Emlak Konut tarihi kampanyada kaç konut sattı?

Emlak Konut Gyo’nun yıl sonuna kadar uzatılan tarihi kampanyasının Ağustos ayı satış verilerine göre toplam 407 bin metrekare satış gerçekleşti. Peki dev kampanyada toplamda kaç adet bağımsız birim satışı gerçekleşti?

Emlak Konut Gyo, Ağustos ayı boyunca tarihi bir kampanya başlattı. Emlak Konut kampanyası, birlikte iş geliştirdiği firmaların projeleri için geçerli olarak başladı.  Kampanya dahilinde  ev almak isteyenler toplamda 30 adet olan bu projelerdeki daireler için yüzde 20 peşinat ile 120 ay 0,70 vade farkı veya 120 ay TÜFE’ye endeksli ödeme  gerçekleştiriyor. Emlak Konut kampanyasının ardından neredeyse tüm markalı konut geliştiriciler de kampanyaya katıldı. Kampanyanın başarısından sonra Emlak Konut Gyo’dan indirimlerin yıl sonuna kadar uzatılacağı haberi geldi. Emlak Konut satışları Ağustos ayı içinde adeta rekor kırdı. Yılın ilk yedi ayında yapılan satışın neredeyse aynısı sadece kampanya dahilinde Ağustos ayı içinde gerçekleşti. Kampanya satış verilerine göre 407 bin metrekare toplam satış, 1 milyar 960 milyon lira ciro ve 2 bin 547 adet de bağımsız bölüm satışı gerçekleşti.


Maslak 1453 ilk sırada yer aldı
Kampanya döneminde satış metrekaresi olarak 81 bin metrekare ve 401 adet bağımsız bölümle Maslak 1453 projesi 539 milyon ciro elde etti. Nevşehir Emlak Konutları 53 bin metrekarelik alan satışıyla 148 milyon lira ciro elde etti. Kurum Nevşehir Emlak Konutları için “ İstanbul için konut arzının olduğu,  diğer illerde olmadığı söylentilerine verilecek bir cevap niteliğinde” dedi.    3. çevreyolu bağlantısı da olan Bahçekent bölgesi 27 bin metrekare 85 milyon lira ciro ile 3. olmuş durumda.  Değer anlamında bakıldığında 539 milyon lira ile Maslak 1553 birinci proje, 148 milyon lira ile Nevşehir Emlak Konutları ikinci sırada, Park Mavera da 120 milyon lira ile de  üçüncü sırada yer alıyor.  Metrekare bazında da Maslak 1453 birinci Nevşehir Emlak Konutları ikinci, Konya’da bulunan Temaşehir projesi ise 36 bin metrekare alan satmış, 175 bağımsız bölüm ile üçüncü  sıraya geliyor. İlk üçte Nevşehir ve Konya’nın olması sektörün  talebini gösteren başka bir tablo oluyor. 

Firma Bilgisi: Emlak Konut Gyo