Emlak Konut'tan yeni hisse alımı

Emlak Konut GYO, 11 Ocak-31 Aralık 2016 döneminde, şirket paylarını geri alımı çerçevesindeki girişimlerin Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim veya Genel Müdür Murat Kurum tarafından yürütülmesine karar verildiğini açıkladı

Emlak Konut'tan yeni hisse alımı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, şirket paylarının geri alımını 11 Ocak-31 Aralık 2016 döneminde gerçekleştirecek. Şirket Genel kurulu tarafından kabul edilen ve 3 yıllık süreyi kapsayan şirket paylarının geri alımı maddesi çerçevesinde, gerekli görülen durumlarda yürütülecek işlemler için gerekli fon ayrımı ve diğer işlemlerin yürütülmesi için ise Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim veya Genel Müdür Murat Kurum yetkili kılındı.

Emlak Konut'tan KAP'a hisse geri alımı açıklaması
Kamuyu Aydınlatma Platformu'
nu yaptığı açıklamada söz konusu dönemde belirtilen sınırlar içinde kalmak kaydıyla gerekli görülen miktarlar ve seviyede pay geri alımı gerçekleştirilebileceği belirtildi. Şirket Genel Kurulu tarafından alınan karar çerçevesinde Yönetim Kurulu tarafından 259.929.138 TL nominal payı aşmayacak şekilde ve 4 TL fiyat seviyesine kadar alım yapabilecek.

Açıklamada:  Şirketimiz Genel Kurulu'nda kabul edilen ve 3 yıllık süreyi kapsayan, Şirket paylarının geri alımı maddesi çerçevesinde, Yönetim Kurulu tarafından ; toplamda 259.929.138 TL nominal payı aşmayacak şekilde ve 4 TL fiyat seviyesine kadar, 11 Ocak - 31 Aralık 2016 döneminde, gerekli görülen durumlarda alınabilecek paylar için fon ayrılması ve işlemlerin, Yönetim Kurulu Başkanı Ertan YETİM veya Genel Müdür Murat KURUM tarafından yürütülmesine karar verilmiştir

Şirketimiz bu dönemde, belirtilen sınırlar içerisinde kalmak kaydıyla, gerekli gördüğü miktarda ve fiyat seviyesinden pay geri alımı gerçekleştirebilir. " ifadelerine yer verildi. 

Emlak Konut'tan ticari bölüm ihalesi
Emlak Konut GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bir diğer duyuruda da 28 Ocak 2016 tarihinde muhtelif bölgelerde yer alan 28 adet ticari bölüm ve  14 adet arsayı kapsayan ihaleye çıkılacağı bildirildi. Açık artırmalar, ticari birimler için muhammen satış bedelleri toplamı 74.984.050,85 ve arsalar için de 66.162.711,86 TL'den gerçekleştirilecek.