Emlak yatırımında fırsat ülkesi: ABD

Projebeyaz, ABD'nin en büyük ikinci gayrimenkul inşaat ve satış şirketi Lennar International ile anlaşmaya vardı. Projebeyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, ABD'nin Türk yatırımcıları için önemli fırsatlar barındırdığını açıkladı.

Emlak yatırımında fırsat ülkesi: ABD

Projebeyaz Uluslararası Gayrimenkul Danışmanlık ile ABD'nin en büyük ikinci gayrimenkul inşaat ve satış şirketi Lennar International arasında anlaşmaya varıldı. Projebeyaz Uluslararası Gayrimenkul Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkın Murat Uzun, ABD'nın Türk yatırımcılar açısından önemli fırsatlar barındırdığını vurgulayarak:

"18 eyalet 60'dan fazla şehirde Türk yatırımcıları bekleyen fırsatlar var..." dedi

Projebeyaz'dan Türk yatırımcısına ABD daveti
ABD'nin en büyük ikinci gayrimenkul inşaat ve satış firması olan Lennar International ile Cityscape fuarına birlikte katıldıklarını hatırlatan Uzun, ABD'nin Türk yatırımcılar için fırsatlar ülkesi olduğunu söyledi. Uzun, başta, Miami, Orlandı, Los Angeles, Dallar, New York gibi kentler olmak üzere 18 eyalette yer alan 60'dan fazla şehirde önemli fırsatlar bulunduğu bilgisini verdi ve:

"150 bin dolardan başlayıp 3 milyon dolara kadar yatırım fırsatları var. Ortalama 300 ile 500 bin dolara aldığınız evi kiraya verdiğinizde, yıllık getirisi net 40 bin ile 60 bin dolar arasında. Ayrıca ABD'de 500 bin dolar EB5 yatırımı yapılması halinde ABD vatandaşı da olunabiliyor ve Lennar bu yatırım programında da öncü bir çözüm ortağı” dedi.

Emlak yatırımında fırsat ülkesi: ABD

1 milyon dolara Manhattan'da daire, Miami'de lüks villa
1 milyon dolara Manhattan'dan lüks bir daire, Miami'den ise lüks bir villa satın alınabileceğini söyleyen Uzun, Manhattan'daki daireden aylık 6 bin dolar gelir elde edilebileceğini söyledi. Miami'den 3+1 tipinde 150 metrekarelik bir şık müstakil daire için 180 bin dolar ödemek kaydıyla yıllık 40 bin dolarlık kira geliri almanın mümkün olduğu bilgisini de veren Uzun:

"Harlem’de ise daire fiyatları 200 bin dolardan ve kira geliri de bin 500 dolardan başlıyor. Los Angeles’da 3+1 konuta ortalama 400 bin dolardan başlayan fiyatlarla sahip olmak mümkün.Dallas ve Houston da yatırımcılar için iyi birer seçenek. Bununla birlikte Kaliforniya eyaleti de oldukça talep görüyor.