ERA Gayrimenkul Türkiye'de 60 ofis hedefliyor

Ortadoğu ve Avrupa’daki en yaygın gayrimenkul danışmanlık şirketi olan ERA, 2016’da Türkiye ofislerinin sayısını 60’a çıkarmayı hedefliyor.

Türkiye’de son yıllarda dövizden sonra en çok kazandıran yatırım aracı olarak görülen gayrimenkule talep hızla artıyor. Gayrimenkul alımlarında 1. el satışlar artarak devam ederken, 2. el satışlarında da 2015’te büyük artış yaşandığını söyleyen ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, 2016’da geçen yıldan daha fazla 2. el gayrimenkul alım satımı beklediklerini söyledi. Ekşioğlu “2016’da mütekabiliyet yasasının faydalarını daha çok görebilmeyi umut ediyoruz. Yabancıya konut satışlarımız 15-20 bin civarında. Bu rakamın çok çok üzerine çıkabilmeliyiz” dedi.  Ortaduğu ve Avrupa’daki en yaygın gayrimenkul danışmanlık şirketi olan ERA Gayrimenkul, Türkiye’de 30 olan ofis sayısını bu yıl içinde 60’a çıkarmayı hedefliyor.

“Emlak komisyoncuları yasası gelmeli”
Türkiye’ye ilk kez gayrimenkul danışmanlık akademisini getiren ERA, sektöre kurumsallık kazandırma adına büyük adımlar atıyor. Emlak komisyonculuğu işinin kurumsallık dışında yapılmasının hem alıcı hem de satıcı için pek çok mağduriyet yarattığını belirten Ekşioğlu, “Gayrimenkul alışverişinde ortaya çıkan mağduriyetleri ancak kurumsal bir muhatap bitirebilir. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz. Microsoft ile yaptığımız işbirliği sayesinde danışman müşteri ve ofis ilişkilerinin her aşamasını takip edebiliyoruz. Dünya’da gayrimenkul satışı danışmansız yapılamıyor biz de Türkiye’de bunun olmasını istiyoruz ve emlak komisyoncuları yasasının gelmesini istiyoruz. Çünkü gayrimenkulü inşa etmek başka bir iş, satmak başka bir iş” diye konuştu.   

Firma Bilgisi: Era Gayrimenkul