Esenler Emlak Konutları'nda teslim heyecanı

Emlak Konut GYO imzasıyla hayata geçirilen Esenler Emlak Konutları Projesi 1 Etap anahtar teslimleri bugün yapıldı. Proje, 2.373 konut ve 55 ticari üniteden oluşuyor

Esenler Emlak Konutları'nda teslim heyecanı

Emlak Konut GYO tarafından hayata geçirilen "Esenler Emlak Konutları Projesi"nde teslimler başladı. Bugün gerçekleştirilen anahtar teslim töreninde 1.403 adet konut ve 32 adet işyeri sahiplerine verildi. Projede toplam 2.373 konut ve 55 ticari ünite bulunuyor.

Esenler Emlak Konutları Projesi
İhalesi ve inşaat sürecinin altında Emlak Konut GYO'nun imzasının bulunduğu Esenler Emlak Konutları Projesi'nde anahtar teslimlerine bugün başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen 1. etap teslimleri kapsamında 1.403 adet konut ve 32 işyeri sahiplerini buldu. Proje T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ve Esenler Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirildi

Esenler Emlak Konutları'nda teslim heyecanı

6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Konun Kapsamında gerçekleştirilen Esenler Emlak Konutları Projesi, 56 bin 841 metrekarelik bir alan üzerine yayılıyor. Projenin toplam maliyeti 510 milyon TL'yi bulurken, 2 bin 383 konut ve 55 işyerinden meydana geliyor. 

Kentsel dönüşümün beşiği: Esenler
Türkiye'nin kronik problemlerinin başında gelen sağlıklı kentsel yaşam için dönüşüm hamlesinin 2012 yılında Esenler'de başladığını belirten Emlak Konut GYO Genel müdürü Murat Kurum:

"Yapım görevinin şirketimize verilmesiyle birlikte, 2014 yılı nisan ve mayıs ayında hızlı bir şekilde ihalelere başladık ve kentsel dönüşümün, şehirlerimiz için, özelliklede İstanbul için hayati bir öneme sahip olduğu inancıyla, 24 ay gibi kısa bir zamanda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, Esenler Belediyesinin ve proje yüklenicilerinin katkılarıyla teslim aşamasına geldik” ifadelerini kullandı. 

 

Firma Bilgisi: Emlak Konut Gyo
Proje Bilgisi: Esenler Emlak Konutları