Vadiyaka Cadde Dükkanları satışa çıkıyor

Fuzul Yapı tarafından Başakşehir’de hayata geçen Vadiyaka projesinin cadde dükkanları açık arttırma usulüyle satışa çıkıyor.

İstanbul’un en düzenli gelişen bölgesi Başakşehir’de pek çok proje geliştiren, hatta Başakşehir’in bugünkü Başakşehir olmasını sağlayan Fuzul Yapı, Vadiyaka Başakşehir projesinin satış hızıyla adından söz ettirmişti. Şimdiyse Vadiyaka cadde dükkanları müzayedeye çıkacak. 24 Ocak  Pazar günü prim değeri yüksek bu dükkanları en yüksek teklifi veren yatırımcı alacak. Vadiyaka cadde dükkanları açık arttırmayla Eskidji işbirliğinde yatırımcılara sunulacak. Bir tanesi bin 430 metrekarelik bir market olarak ayrılmış, geri kalanı ise 78 ile 306 metrekare arasında değişen dükkanlardan oluşan ticari alanların fiyatı 199 bin liradan başlayacak. Fuzul Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, Başakşehir’İn İstanbul genelinde en yüksek yatırım değerine sahip bölge olduğunu belirterek, Vadiyaka cadde dükkanlarının da yatırımcısına büyük oranda kazandıracağını söyledi. Yaklaşık dört ay önce Vadiyaka Başakşehir projesinin lansmanını gerçekleştiren Fuzul Yapı, o günden bu yana projenin yüzde 52’sini sattı. Projenin bu denli ilgi görmesi cadde dükkanlarının da ilgi görmesinde etkili olacak.

Başakşehir’e 4 milyar liralık yatırım
Vadiyaka cadde dükkanları satışı 50 dükkandan oluşacak. Başakşehir'in en merkezi lokasyonunda yer alacak. Fuzul Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, Başakşehir’de yatırımlara devam edeceğini belirterek, “2016’da konsorsiyumla gerçekleştireceğimiz bir projenin ihalesini aldık. Eylül ayında hazırlıklarımızı tamamlamış olacağız. Çok büyük bir konut projesi olacak. Proje 1 milyar liralık yatırım değerine sahip olacak. Fuzul Yapı olarak Başakşehir’de 4 milyar liralık yatırım yapmayı hedefliyoruz” dedi. Başakşehir bölgesinin gelişimini de değerlendiren Akbal, bölgeye çok fazla kamu ve özel sektör yatırımı olduğunu, Başakşehir’in mega projelerin kesişim noktası olduğunu söyleyerek, “2000’li yılların başında konut için  metrekare fiyatı 500 lira olan Başakşehir’in bugün metrekare fiyatı 4 bin 600 liraya dayandı. 3 bin 700 atak kapasiteli şehir hastanesi bu bölgede yer alıyor, yıllık 150 milyon yolcu trafiği olacak olan 3. havalimanı yine bu bölge sınırlarında bulunuyor, pek çok markalı konut projesinin de yer aldığı bölge değerini arttırmaya devam edecek” diye konuştu.

“Fuzul Yapı’yı kutluyorum”
Eskidji Yönetim Kurulu Başkanı Dikran Masis, Fuzul Yapı ile gerçekleştirdikleri bu işbirliğini çok olumlu gördüğünü belirterek, “2 bin 470 tane müzayede gerçekleştirdik. Pek çok müteahhit firmanın gayrimenkullerini sattık, bazılarını da satmadık. Çünkü bazı müteahhit firmalar ticaret hacmi olmayan yerlerde, ticaret ortamı gelişmeyecek şekilde ticari gayrimenkul geliştiriyorlar. Bu durumlarda müzayedeye tek kişi katılmıyor. Fakat Fuzul Yapı’yı kutluyorum, hem işini bilen bir müteahhitlik şirketi hem de cadde dükkanı inşa ederek ticaret hacmini yükseltiyorlar. Yani dükkanlar sadece projenin içine değil, oradan gelen geçen herkese hitap ediyor. Projenin başarısı da göz önüne alındığında cadde dükkanlarını müzayedede hızla satacağız” dedi. 

Firma Bilgisi: Fuzul Inşaat
Proje Bilgisi: Vadiyaka Başakşehir