FETÖ soruşturmasında şok gelişme: Mal varlıklarına el koyuldu

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Akfa Holding soruşturması kapsamında Fikret İnan, Cahit Paksoy ve Fatih Aktaş'ın da aralarında bulunduğu 41 kişinin mal varlığına el koyma kararı alındı

FETÖ soruşturmasında şok gelişme: Mal varlıklarına el koyuldu

FETÖ/PDY'ye maddi destek sunduğu iddiasıyla üzerinde inceleme başlatılan Akfa Holding ve bu holdinge bağlı 44 şirkete yönelik soruşturmada yeni bir aşamaya gelindi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma kapsamında Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, Akfa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aktaş ve Holding'in eski yöneticisi Cahit Paksoy'un da aralarında bulunduğu 41 kişinin mal varlıklarına el koyma kararı aldı. 

FETÖ Soruşturmasında son dakika gelişmesi
15 Temmuz sonrasında başlatılan Fethullahçı Terör Örgütü'nün devlet içinde ve ekonomideki yapılanmasına yönelik olarak başlatılan operasyonlar derinleşiyor. İnşaat sektörünün de önde gelen firma ve isimlerinin de bulunduğu çok sayıda işadamı hakkında gözaltı kararı alınan süreçte en dikkat çekici adımlar, Akfa Holding'e yönelik olarak başlatılmıştı. FETÖ/PDY'ye finans desteği sunduğu iddiasıyla başlatılan soruşturmada önemli bir aşamaya ulaşıldı.

Ajanslar tarafından "son dakika" uyarısıyla geçilen habere göre, AKFA Holding ve 44 şirkete yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında mal varlığına el koyulması istenen isimler şöyle:

- Akfa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aktaş

- Akfa Holding Eski Yöneticisi Cahit Paksoy

- Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan

41 kişinin mal varlığına el koyma kararı
Söz konusu üç iş adamının dışında 38 kişi hakkında daha mal varlığına el koyma kararı alındı.