Fikirtepe'de yaşam 2017'de başlayacak

Fikirtepe PlatformuBaşkanı ve Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, Fikirtepe'de yaşamın 2017'nin ilk çeyreğinde başlayacağını açıkladı

Fikirtepe'de yaşam 2017'de başlayacak

Fikirtepe Platformu Başkanı ve Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde inşaat oranının yüzde 40'ları bulduğunu açıkladı. Nuhoğlu,bölgede hayatın 2017yılının ilk çeyreğinde başlayacağını söyledi.

Toplam 57 yapı adasının yüzde 40'ında inşaat başladı
Kadıköy Fikirtepe'de Dumlupınar, Merdivenköy ve Eğitim mahallelerinde 57 adalık alanın yüzde 40'ında inşaat çalışmalarının başladığını ve bölgede faaliyet gösteren firmaların kazı ve iksa ile yapı ruhsatlarını almaya devam ettiklerini söyleyen Nuhoğlu:

"Yapı adalarının çoğunda, bir-iki ada hariç, üçte ikilik çoğunluk sağlanmış durumda. O çoğunluğun sağlanmadığı yapı adalarında da birden fazla firma olduğu için çoğunluk sağlanamadı" dedi.

 

Fikirtepe'de yaşam 2017'de başlayacak

 

Problemleri çözmeye çalışıyoruz
Nuhoğlu, bir yapı adasına birden fazla şirketin girmesi ile ortaya çıkan problemleri aşmak için de yoğun çalışmalar yürüttüklerini ve burada daha büyük bir anlaşma yapan firmaya öncelik tanınması için gayret sarfettiklerini belirtti. Çalışmaların ilerlemesi ile birlikte müteahhitlerin uzlaşmasını esas aldıklarını da söyleyen Nuhoğlu:

"Her şeye rağmen uzlaşma sağlanamazsa, mecburen istimlak sürecine geçiliyor." ifadelerini kullandı.

Fikirtepe'de yaşan 2017'de başlayacak
Fikirtepe'de ilk yaşamın 2017 yılının ilk çeyreğinde başlayacağını da belirten Nuhoğlu, bölgede karşılaşılan sorunların bir ilk olduğunu ve bunları aşmanın kolay olmadığını da sözlerine ekledi.