Folkart Towers’da yaşam başlıyor

Folkart Yapı’nın İzmir’de hayata geçirdiği Folkart Towers A Kule’deki ofis ve rezidanslar sahiplerine teslim edilmeye başladı

Folkart Towers’da yaşam başlıyor

10 Mart 2014 / Emlakwebtv
Folkart Yapı’nın yeni lüks projesi Folkart Towers İzmir’de yükseliyor. İnşaatı tamamlanan Folkart Towers A Kule’de yer alan ofis ve rezidanslar şubat sonundan itibaren sahiplerini bulmaya başladı. Hızla yükselen B Kule’de ise teslimatlar Ağustos ayında yapılacak.

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, ”Folkart Towers A Kuleyi söz verdiğimiz gibi şubat sonundan itibaren sahiplerine teslim etmeye başladık. Satışlarımız da çok iyi gitti. Folkart Towers A Kulenin şu anda yüzde 95’i satılmış durumda. Beklenenden çok daha iyi bir proje ortaya çıktı ve şimdiden İzmir’in simgesi haline geldi” dedi.

Seyir terası 44’üncü katta
Sahiplerine teslim edilmeye başlanan A kulenin 8 ile 17. katları arasında rezidanslar,18. katta lounge ve 19 ile 43. katlar arasında ise ofisler yer alıyor. Gerek rezidans, gerekse ofis katlarının yer almasına rağmen bu iki fonksiyon tamamen birbirinden ayrıştırıldığı için ofis ve rezidans katlarının bağımsız girişleri, asansörleri ve koridor alanları bulunuyor. Kulenin en üst 3 katı tesisat katları olarak ayrılmış. 44. katta ise eşsiz İzmir manzarasının izlenebileceği seyir terası bulunuyor.

Folkart Towers  giriş katında bulunan  alışveriş alanı Towers Life’ta yer alan kafe, restoran ve mağazalar nisan ayından itibaren hizmet vermeye başlayacak.  Ziyaretçiler yeşil alanlarla çevrili bir atmosferde, açık havada alışveriş keyfini yaşayacak,  yürüyüş parkurlarının yer alacağı yeşil alanlarda dinlenebilecekler.

Üç katta sosyal alanlar bulunuyor
Kulenin 5, 6 ve 7. katlarında yaklaşık 4 bin 225 metrekaresi kapalı 1.325 metrekaresi ise açık olmak üzere, bünyesinde  açık ve kapalı havuzlar, SPA, fitness,  sauna, tenis – basketbol sahaları yer alan sağlık ve spor merkezi bulunuyor. Merkez mayıs ayından itibaren hizmet vermeye başlayacak.

Tamamlandığında Avrupa’nın en yüksek beşinci ikiz kuleleri olacak proje faaliyete geçtiğinde yaklaşık 4 bin kişinin çalışacağı ve yaşayacağı, günde ortalama 20 bin kişinin girip çıkacağı dev bir kompleks olacak.

 

Proje Bilgisi: Folkart Towers