Galatasaray darboğazdan gayrimenkulleriyle çıkacak

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Galatasaray'ı içinde bulunduğu darboğazdan gayrimenkul yatırımlarının kurtaracağını söyledi.

Gayrimenkul yatırımı yapmanın her zaman kazandırdığını hem sektör temsilcilerinden hem de yatırımcılardan sürekli duyuyoruz. Gayrimenkul, orta ve uzun vadede yapılacak en kazançlı ve en güvenli yatırımlardan. Türkiye'nin en büyük spor kulüplerinden biri olan Galatasaray da, yaşadığı ekonomik sıkıntıları yıllar evvel yaptığı gayrimenkul yatırımlarıyla aşmayı planlıyor. Futbol gibi büyük ekonomilere sahip bir dalda marka olmuş pek çok spor kulübü, geçmişte gayrimenkul yatırımlarıyla ekonomik çıkmazlardan kurtuldu. Galatasaray'da bugün içinde bulunduğu mali sıkıntıları atlatmak içinde elindeki gayrimenkulleri değerlendirmeyi planlıyor. Kulübün Mecidiyeköy'de bir otel inşaatı, Riva'da bir arazisi, Kalamış'ta tesisleri, Kuruçeşme'de Galatasaray Adası, konut arazileri ve daireleri bulunuyor. Bu gayrimenkulleri değerlendirirken Dumankaya İnşaat, Galatasaray Spor Kulübü'ne gönüllü bir danışmanlık ve yol göstericilik yapacak. 

"Gayrimenkul, Galatasaray'ın ekonomik sıkıntıdan çıkış noktası"
Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, "Barcelona ve Real Madrid gibi büyük takımların tarihçelerine baktığımızda zaman zaman darboğaza girdiklerini görüyoruz. Darboğazdan çıkışlarının hepsinde gayrimenkul işi var. Ellerindeki gayrimenkulleri değerlendirerek sıkıntıdan çıkıyorlar ve yükselişi sağlıyorlar" dedi. Bugün Galatasaray'ın mali açıdan sıkıntılı bir durumda olduğunu söyleyen Özbek, Galatasaray'ın gayrimenkullerini kulübe kazandıran eski başkanlara teşekkür etti. "Galatasaray'ın ekonomik sıkıntıdan çıkışında gayrimenkullerin önemli bir rolü var" dedi.

Firma Bilgisi: Galatasaray Spor Kulübü