Galatasaray Florya ve Riva projelerinden 508 milyon TL kazanacak

Galatasaray ile Riva ve Florya arazilerinde hayata geçirilecek konut projesi için protokol imzalayan Emlak Konut GYO'nun Genel Müdürü Murat Kurum: "Galatasaray'a 508 milyon TL kazanç taahhüt ediyoruz.." dedi.

Galatasaray Florya ve Riva projelerinden 508 milyon TL kazanacak

Emlak Konut ve Galatasaray arasında, kulübüne Riva ve Florya arazilerinde hayata geçirilecek konut projesini kapsayan protokol dün imzalandı. Galatasaray'ın borsada işlem gören hisselerinin tavan düzeye ulaşmasına yol açan anlaşmanın ayrıntıları ise belli olmaya başladı.

İhale süreci 2017'nin ilk çeyreğinde başlayacak
Konuyla ilgili olarak Gazete Habertürk'ten Menekşe Ataselim ve Rahim Ak'a açıklamalarda bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, arsalar üzerinde hayata geçirilecek projelerin hasılat paylaşımı modeliyle ihale edileceğini açıkladı. Kurum, ihale sürecinin 2017'nin ilk çeyreğinde planlandığını vurgulayarak: "Elde edilecek gelirin yüzde 80'i Galatasaray'ın yüzde 20'si ise bizim olacak..." dedi. 

Galatasaray'ın kazancı 508 milyon TL olacak
Riva arazisinin 1 milyon 76 bin metrekare, Florya arazisinin ise 22 bin 627 metrekarelik genişliğe sahip olduğunu belirten Kurum, Emlak Konut GYO tarafından yürütülen ekspertiz çalışmalası sonrasında 508 TL arsa değeri oluştuğunu da vurgulayarak: "Galatasaray'a bu projelerden en az 508 milyon TL gelir taahhüt ediyoruz. İhalelerde fiyat daha yükseğ çıkabilir" ifadelerini kullandı. 

Florya'dan henüz imar yok
Murat Kurum, Riva arazisinin imarlı olduğuna buna karşın Florya Metin Oktay Tesisleri'ni de içine alan arsanın imarının bulunmadığına da dikkat  çekerek: "Florya arsası da bölge koşullarına uygun biçimde imara açılacak. Kaç konut yapılabilir ya da nasıl bir proje olur; bu karara göre şekillenecek" şeklinde konuştu. 

Diğer taraftan Riva'da 500 ila 2.000 arasında değişen adetlik konut projesinin yapılabileceği belirtiliyor.