Gayrimenkul sertifika programı için başvurular başladı

Yıldız Teknik Üniversitesi SEM ve Gayrimenkul İçin Strateji Platformu ortaklığıyla geliştirilen Gayrimenkul Geliştirme Sertifika Programı'nda yeni dönem kayıtları başladı

Gayrimenkul sertifika programı için başvurular başladı

Gayrimenkul Geliştirme Sertifika Programı için yeni dönem kayıtları başladı. Gayrimenkul İçin Strateji Platformu ve Yıldız Teknik Üniversitesi SEM ortaklığıyla geliştirilen sertifika programı için başvurular 21 Ekim tarihine kadar devam edecek. Sertifika programı kapsamında gayrimenkul değerleme alanında Cansel Turgut Yazıcı, Makbule Yönel Maya ve Neşecan Çekici, hukuk alanında ise Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Ali Güvenç Kiraz ve Prof. Dr. Gürsel Öngören gibi isimler eğitim verecek. Gayrimenkul sektöründe çalışmalar yürüten profesyonellerin ilgili disiplinler hakkında donanıma sahip olmalarını hedefleyen programda, gayrimenkul değerleme, mimari tasarım, gayrimenkul hukuku, satış pazarlama ve proje geliştirme gibi alanlarda çalışmalar yürütülecek. 

Gayrimenkul Sertifikası Programı için başvurular 21 Ekim'e kadar sürecek

Katılımcılara gayrimenkul alanındaki tüm konularda eğitim verecek şekilde hazırlanan ve programın tamamlanmasıyla birlikte uzmanlık sertifikası sunulacak olan Gayrimenkul Geliştirme Sertifika Programı için başvurular alınmaya başlandı. 21 Ekim tarihine kadar kayıtların yapılabileceği program, 72 saatlik eğitimden oluşacak. Program kapsamında, gayrimenkul sektörünün önde gelen yöneticilerinin yanı sıra Yıldız Teknik Üniversitesi'nden akademisyenler, proje geliştirme, hukuk, satış pazarlama, finans, mimari tasarım ve gayrimenkul değerleme gibi olanlarda teorik ve pratik dersler verilecek. Program gayrimenkul alanında düzenlediği Yuvarlak Masa Toplantıları ile dikkat çeken Gayrimenkul İçin Strateji Platformu ve Yıldız Teknik Üniversitesi SEM ortaklığı ile gerçekleştirilecek. 

Sektörde okullu yönetici ihtiyacı

Böylesine büyük işlem hacmine sahip bir sektörün çok daha fazla okullu yöneticiye ihtiyaç duyduğunu söyleyen Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Başkanı Hakan Gümüş, çoklu bir bakış açısı gerektiren gayrimenkul alanında profesyonellerin hukuktan, ekonomiye, değerlemeden planlamaya kadar farklı alanlarda bilgi sahibi olması gerektiğine vurgu yaptı. Gümüş: "Bu kadar büyük paraların harcandığı bir sektörün daha fazla okullu yönetici tarafından yönlendirilmesi gerekir. Bu çıkış noktasından hareketle, GİSP sektöre açık fikirli, sistematik düşünceyle yoğrulmuş yeni yüzler kazandırmayı hedefliyor..." dedi. 

Gayrimenkul Geliştirme Sertifika Programı Eğitimcileri

Yıldız Teknik Üniversitesi SEM ve Gayrimenkul İçin Strateji Platformu tarafından geliştirilen Gayrimenkul Geliştirme Sertifika Programı kapsamında eğitim verecek isimler şöyle:

- Makbule Yönel Maya-TSKB Gayrimenkul Değerleme
- Neşecan Çekici: Epos Değerleme
- Cansel Turgut Yazıcı: EVA Gayrimenkul Değerleme
- Mehmet Ersül: KİBAR Holing
- Firuz Soyuer: Pamir/Soyuer
- Hakan Malak:EPOSITIVE
- Bekir Yener Yıldırı:-BYY Finans
- Doç. Dr. Ali Hepşen:İstanbul Üniversitesi
- Elif Germirli: Tahincioğlu
- Serkan Gül: Hergüner Bilgen Özeke
- Ali Güvenç Kiraz: AGK Hukuk
- Prof. Dr. Gürsel Öngören: Öngören Hukuk
- Gülin Kuzu Fellows: Dekar Yapı
- Selin Bozkurt: Manifesto
- Füsun Yılmaz Phillipson: FYP
- Aytaç Ülkebaş: İmar Planlama
- Hüseyin Oflaz: İMPO İmar
- Ahmet Pınarbaşı: A Pozitif
- Gülcemal Alhanlıoğlu: CRE Danışmanlık
- Ersun Bayraktaroğlu: PWC