Villa Yaşamı Başladı!

Emaar Türkiye ve Arıkan Yapı işbirliğiyle hayata geçen Toskana Vadisi Orizzonte Mahallesi’nde tek katlı villa yaşamının ilk etabında yaşam başlıyor.

Toskana Vadisi Büyükçekmece’de 1 milyon 68 bin dönümlük alanda şehir hayatından uzakta bir yaşam sunuyor. Toskana Vadisi’nin 3. Fazı olan Orizzonte Mahallesi, Türkiye’yi tek katlı villa yaşamıyla tanıştıran Arıkan Yapı tarafından hayata geçiriliyor. Orizzonte Mahallesi Avrupa’da bile eşi benzeri olmayan bir yaşam konsepti sunuyor.  Toplamda 187 villadan oluşacak Toskana Orizzonte’nin ilk etabında bulunan 52 villanın teslimlerine başlandı. İkinci etabın inşaatı ise hızla devam ediyor. İlk etabın yüzde 85’i sahiplerini buldu, ikinci etap ise Haziran 2016’da teslim edilecek. Proje tamamlandığında 500’e yakın birimden oluşacak ve köy meydanı, köy fırını, köy kütüphanesi, köy kahvesi gibi özlenen ilişkilerin geliştirildiği bir yaşam sunacak. Arıkan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Habip Arıkan, “İnsan fizyolojisine en uygun yaşam tek katlı yaşamdır. Biz bu projeyi geliştirirken burada iki üç katlı villalar yapabilirdik, yasal olarak da böyle bir iznimiz var. Fakat bu yola çıkarken kullanılmayan alanların, ısıtma soğutma masrafı yaratan alanların olmasını istemedik. İnsan yaşamının da tek katlı yaşama uygun olduğunu bilerek projeyi geliştirdik” dedi.

Ev değil yaşam modeli satıyoruz
Arıkan, Orizzonte’de bir ev değil yaşam modeli sattıklarını belirterek, komşuluk ilişkilerinin olduğu, metropol yaşamının stresinden uzakta ve doğal bir yaşam sunduklarını belirtti. Bu sebeplerle yabancıya satış oranın düşük seviyeler de tutulacağını söyledi. Çünkü yabancı müşteri genellikle yılın belli dönemlerinde evde olacak ve geri kalanında evi boş bırakacak, bu da istenilen ilişkilerin kurulmasına komşuluk yaşantısının gelişmesine engel teşkil edecek. Orizzonte içinde oluşturulan doğal yaşamı üzüm bağları ve 350 ağaçtan oluşan zeytinlikler zenginleştiriyor. Buralardan elde edilen mahsüller de Orizzonte sakinleriyle paylaşılacak. Toskana Orizzonte fiyatları ise 550 – 600 bin dolardan başlıyor. Gelen talep doğrultusunda inşa edilen 8 adet malikane tarzındaki villanın ise fiyatları 2 milyon 750 bin dolara varıyor. 

Firma Bilgisi: Arıkan Yapı
Proje Bilgisi: Toskana Orizzonte