Haliçport Projesi ÇED sürecinden geçti

İstanbul'un en önemli projelerinden biri olan Haliçport Projesi ÇED sürecinden geçti, Proje 10 gün boyunca halkın görüşüne açık olacak

Haliçport Projesi ÇED sürecinden geçti

İstanbul'un en önemli projelerinden biri olan Haliçport Projesi ÇED sürecinden geçti, Proje 10 gün boyunca halkın görüşüne açık olacak. 

Halkın görüşüne açıldı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan Haliçport Projesi, 10 gün boyunca halkın görüşüne açıldı. Proje ile ilgili görüş ve öneriler için 10 gün içinde İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na müracaat ediliyor. 

Toplam 700 odalı 3 adet 5 yıldızlı otel

İstanbul Haliçport Projesi, 850 milyon TL yatırım değerine sahip. Proje, 4 yıl inşaat, 45 yıl işletme süresi olmak üzere toplam 49 yıl Yap-İşlet-Devret Modeli ile hayat bulacak. Haliçport kapsamında 70 yat kapasiteli Doğu Marina ve Batı Marina olmak üzere 2 yat limanı, 150 DWT kapasiteli 1 Şehir Hatları Vapur İskelesi, her biri 150 DWT kapasiteli 2 Geçici Yanaşma - Yolcu Trnsfer İskelesi yapılacak. Projede aynı zamanda 100, 200 ve 400 odalı toplam 700 odalı 3 adet 5 yıldızlı otel mevcut. Haliçport Projesi'nin tamamlandığında günde yaklaşık 50 bin kişi tarafından kullanılması bekleniyor.