Hoşdere'ye en yüksek teklif Dağ Mimarlık'tan

Emlak Konut GYO, İstanbul Esenyurt Hoşdere 6. Etap Arsa Satışı Gelir Paylaşımı İş İhalesi'nin ilk oturumunu dün gerçekleştirdi. En yüksek teklif Dağ Mimarlık ve Müh. Yapı Gayr. Tic. San. A.Ş.'den geldi

Hoşdere'ye en yüksek teklif Dağ Mimarlık'tan

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, "İstanbul Esenyurt Hoşdere 6. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" ihalesinin ilk oturumunu dün (3 Mayıs) gerçekleştirdi. İhalenin ilk oturumuna 4 firma katılım gösterdi.

Emlak Konut Hoşdere 6. Etap İhalesi teklifleri
İstanbul Esenyurt Hoşdere 6. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin ilk oturumunda en yüksek teklif Dağ Mimarlık ve Müh. Yapı. Gyr. Tic. San. A.Ş.'de geldi. Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri olarak 150.000.000,00 TL teklifinde bulunan Dağ Mimarlık, Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranı olarak da yüzde 17, Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri olarak da 25.500.000,00 TL teklifinde bulundu. 

Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri açısından aynı teklifi yapan Sur Yapı End. San. ve Tic. A.Ş& Hatay Akpınar Md. ve Yapı. Malz. San. ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı, yüzde 20 Şirket Payı Gelir Oranı teklifinde bulundu. İş ortaklığının Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri Teklifi ise 125.000.000,00 TL oldu. 

İhaleye katılan Ak Yapı İnş. Taah. San ve Tic. A.Ş. ise Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri olarak 100.000.000,00 TL, Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranı olarak da yüzde 20 teklifinde bulundu. Firmanın arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri olarak teklifi de 20.000.000,00 TL oldu. 

İhaleye katılan Cihan İnşa Müh. San. ve Tic. A.Ş.'nin Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri teklifi 50.000.000,00 TL, Şirket Payı Gelir oranı teklifi ise yüzde 20 oldu. Firma Arsa SAtışı Şirket Payı Toplam Geliri olarak da 10.000.000,00 TL teklif etti. 

İkinci oturum tarihi açıklanacak
Emlak Konut GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada: 

"İsteklilere ait teklif zarfları içerisindeki belgelerin ihale komisyonu tarafından ayrıntılı değerlendirilmesinden sonra, ihalenin Pazarlık - Açık Artırma bölümünü içeren 2. Oturumu ileriki bir tarihte yapılacak olup, isteklilere ihalenin 2. Oturum tarihi ve saati yazı ile bildirilecektir" denildi.