İç Mimar Kerim Çarmıklı'dan ev dekorasyon tüyoları

Evlerimizi değiştirmenin vakti geldi. İşte İç Mimar Kerim Çarmıklı'dan küçük dokunuşlarla evlerimizi güzelleştirmenin sırları...

Türkiye'de iç mimari ve mobilya tasarımının yeni temsilcilerinden Kerim Çarmıklı, tarzını yeni ve evrensel olarak adlandırıyor. Çarmıklı, Massachussetts Newton’da bulunan Mount Ida Üniversitesi İç Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Uluslararası akreditasyona sahip Mimar Bernardo Fort-Brescia ile Miami’de bulunan dünyaca ünlü mimarlık, iç mimari ve planlama firması Architectonica'da çalıştı. 10 yıllık deneyiminin ardından 2012'de İstanbul'a dönen Çarmıklı, Kerim Çarmıklı İç Mimarlık'ı kurdu. Çarmıklı konut ve otellerin iç tasarımında elde ettiği uzmanlığı, hem kendi tarzını yansıtarak hem de kullanıcıların yaşam şeklini ve beklentilerini gözeterek kurguluyor. 
Çarmıklı'nın ev dekorasyonu konusunda verdiği tüyolar hem kullanışlı hem de kolay. Krilentler ve kumaşlarla çok iyi çözümler elde edildiğini belirten Çarmıklı, renk değişiklikleri, dekoratif objeler, ışık oyunları ve tablolarla yaşam alanlarında güzel değişiklikler yapılabileceğini söyledi. Kış aylarına girdiğimiz bu günlerde ise Çarmıklı'ya göre evlerde açık renkerin, aydınlatma unsurlarının ve bitkilerin kullanılması gerekiyor. 

Küçük evlerde pratik çözümler  
Arsa maliyetlerinin artması sonucu günümüzde metrekareler gittikçe küçülüyor. Küçük ev dekorasyonu için pratik çözümler gerekiyor. Küçük evlerde hem ferah ve kullanışlı alanlar hem de estekik alanlar nasıl yaratılır? Bu durumlarda artık iç mimarlara daha fazla iiş düşüyor. Çünkü metrekare küçüldükçe kullanışlı alan yaratmak zorlaşıyor. İç Mimar Kerim Çarmıklı, küçük evlerde dekorasyon tüyolarını paylaştı. Çarmıklı, "Öncelikle açık renkler ve ayna kullanımı küçük evleri ferahlatacaktır. Bunları kullanmakta fayda var. En önemlisi çok fonksiyonlu ürünler kullanmak. Bir ürünün kullanım çeşidi artarsa daha fazla eşya almaktan kurtulabilirsiniz ve böylece evinizi eşyalarla boğmamış olursunuz" dedi.

Firma Bilgisi: Kerim Çarmıklı Iç Mimarlık