İDO'nun Osmangazi Köprüsü ile mücadelesi

Osmangazi Köprüsü geçiş ücretine yüzde 25 indirim yapılacağı müjdesinin ardından İDO'dan feribotlar için yeni bir uygulama geldi: Ücretsiz sıcak yemek servisi

İDO'nun Osmangazi Köprüsü ile mücadelesi

Osmangazi Köprüsü ile aynı güzergahta deniz taşımacılığı hizmeti veren İDO, köprünün açılması ile birlikte Eskihisar-Topçular feribotunda yeni bir hizmeti devreye sokacak. İDO, 30 Haziran 2016 tarihinden itibaren kamyon, otobüs ve binek araç şoförlerine ücretsiz sıcak yemek servisi verecek. 

İDO'dan her şey dahil seyahat müjdesi 

Uygulanacak yeni ücretsiz sıcak yemek servisi, her şey dahil seyahat olarak adlandırılıyor. İDO ortaklarından Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Osmangazi Köprüsü'ne rağmen, Eskihisar - Topçular feribotlarının önemli bir alternatif oluşturmaya devam edeceğine inanıyor. Akın, ''En önemlisi fiyat avantajı sunuyoruz. ‘Eskihisar- Topçular arasındaki 30 dakikalık deniz yolculuğu sırasında arabalarında sıkılan aile ve çocuklara ‘her şey dahil’ başka müjdelerimiz de olacak. Örneğin çocuklar için ‘oyun alanları’ yaratılmaya başlandı. Bu tip hizmetler vermenin bu hattı daha cazip hale getireceğini düşünüyoruz” diyerek başka cazip avantajların da yapılacağının sinyalini verdi. 

Eskihisar Topçular feribot fiyatları 

İDO Tek Yön : 60 TL 
İDO Gidiş Dönüş : 50+50 =100 TL 
Kamyonlar için Tek Yön : 115 TL 

Osmangazi Köprüsü'ndeki indirim 30 Haziran'da belli olacak 

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti ile ilgili düzenleme çalışmalarının yapıldığını geçtiğimiz günlerde söylemişti. 30 Haziran'da açılacak olan Osmangazi Köprüsü'nde yüzde 25 indirim yapılması ve körfez geçiş ücretinin 90 TL'ye inmesi bekleniyor.