İhlas Holding'den Paksoy açıklaması

Cahit Paksoy'un gözaltına alınmasıyla ilgili olarak bir açıklama yayınlayan İhlas Holding: "Sn Cahit Paksoy, şirketimiz ile ilgili bir nedenden dolayı gözaltına alınmış değildir..." ifadelerini kullandı

İhlas Holding'den Paksoy açıklaması

Akfa Holding bünyesindeki görevleri nedeniyle gözaltına alınan  İhlas Holding CEO'su Cahit Paksoy ile ilgili bir açıklama yayınlayan İhlas Holding: "Sn. Cahit Paksoy Şirketimiz ile ilgili bir nedenden dolayı gözaltına alınmış değildir..." dedi. Açıklamada Paksoy'un bilgisine başvurulmak üzere gözaltına alındığı bilgisine de yer verildi.

İhlas Holding'den Cahit Paksoy açıklaması
İhlas Holdin, Fethullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında 50'nin üzerinde şirkete düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan şirket CEO'su Cahit Paksoy ile ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada, bugün medyada yer alan ve İhlas Holding isminin sıklıkla geçtiği haberlere atıfta bulunularak:

"Sn. Cahit Paksoy, şirketimiz ile ilgili bir nedenden dolayı gözaltına alınmış değildir. Kaldı ki, Sn. Cahit Paksoy Şirketimizde 18.04.2016 tarihinde çalışmaya başlamıştır ve haberdeki iddiada bu dönemi kapsamamaktadır." ifadeleri kullanıldı

Paksoy'un bilgisine başvurulacak
İhlas Holding tarafından yapılan açıklamada Paksoy'un, 2013 yılında yaklaşık 5 aylık bir süre zarfında görev aldığı bu firma hakkındaki bilgisine müracaat için davet edildiği ve bunun dışında herhangi bir durumun söz konusu olmadığı bilgisine yer verildi.

Fikret İnan da gözaltına alındı

İhlas Holding'den Paksoy açıklaması

Diğer taraftan dün yürütülen operasyonlar kapsamında Fi Yapı'nın Sahibi Fikret İnan da gözaltına alındı. Fikret İnan'ın Akfa Holding ile para trafiğini yönlendirdiği  iddiasıyla gözaltına alındığı belirtildi.