İş adamları Cityscape'i yorumladı

Dünyanın 7 ülkesinden 67 firmanın katıldığı Cityscape Turkey, bugün açıldı. Türkiye gayrimenkul sektörünün en önemli simaları, etkinliğin ülke ekonomisi ve sektör açısından önemine dikkat çekti.

İş adamları Cityscape'i yorumladı

Dünya gayrimenkul sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen Cityscape Fuarları'nın Türkiye ayağı, bugün start aldı. Dünyanın 7 ülkesinden 67 katılımcı firmanın katıldığı ve binlerce yabancı ziyaretçinin beklendiği Cityscape Turkey'in ilk günü oldukça hareketli geçti. Fuara katılım gösteren Türk gayrimenkul sektörünün en önemli aktörleri ise fuarın Türkiye ekonomisi ve sektörel marka değeri açısından önemine dikkat çekti. 

Kurum: "Türkiye'nin tanıtımı açısından çok önemli"
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Cityscape'nin bu yıl Türkiye'de gerçekleşmesinin gayrimenkul sektörü açısından büyük bir önem taşıdığını söyledi. Dünyanın çeşitli merkezlerinden uluslararası firmaların, Türkiye'de üretilen projeleri tanımaları açısından etkinliğin büyük bir değere sahip olduğunu belirten Kurum:

"Bu tür organizasyonları yalnızca birer fuar olarak görmemek gerek. Gayrimenkule yönelik böylesine kapsamlı organizasyonlar, sektörümüzün olduğu kadar ülkemizin tanıtımına da büyük katkı sağlıyor. " dedi. 

Ağaoğlu: Başarılı bir organizasyon
Cityscape Turkey ile ilgili bir açıklama yapan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, organizasyonun başarısını kanıtladığını ve proje geliştiricileri ile yatırımcıları buluşturmak gibi önemli bir misyon üstlendiğini söyledi. Ağaoğlu, böylesine önemli bir küresel platformun Türkiye'ye taşınmasının önemine de dikkat çekerek:

İş adamları Cityscape'i yorumladı

"Gerçekten de dünya ölçeğinde, aşağıda yukarı en fazla proje yapılan yerlerden biri İstanbul ve Türkiye. Dolayısıyla Cityscape’in İstanbul ayağının olması çok çok önemli. Onun için biz bu tür organizasyonları sonuna kadar destekliyoruz." dedi. 

Türkiye'nin markalı gayrimenkul fuarı
Fuarla ilgili açıklama yapan Cityscape Grup Direktörü Wouter Molman da Türkiye'de bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek: "Cityscape Turkey’in ilk günü, beklentilerimizin de üzerinde bir ilgi ile geçiyor. Fuarımızın, hem yatırımcılar hem gayrimenkul geliştiriciler, hem bireysel konut alıcıları için çok kazançlı bir organizasyon olmasını diliyoruz" ifadelerini kullandı.