Ispartakule'de en yüksek teklif Sur Yapı-Hatay Akpınar'dan

Emlak Konut GYO tarafından düzenlenen Ispartakule 5. Etap Arsa Satış ihalesinin 1. oturumunda teklifler alındı. En yüksek teklif Sur Yapı-Hatay Akpınar tarafından verildi

Ispartakule'de en yüksek teklif Sur Yapı-Hatay Akpınar'dan

Emlak Konut GYO, İstanbul Avcılar'da yer alan Ispartakule 5. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin ilk oturumun gerçekleştirdi. Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, katılımcı şirketlerin verdiği teklifler de kamuoyu ile paylaşıldı. 

Emlak Konut Ispartakule 5. etap için ilk teklifler alındı
Yapılan açıklamaya göre Emlak Konut GYO'nun İstanbul Avcılar Ispartakule 5. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı ihalesine 5 firma katıldı. Katılımcı firmalar arasında en yüksek teklifi Sur Yapı End. San. ve Tic A.Ş. ile Hatay Akpınar Mad ve Yapı. Malz. San. ve Tic. A.Ş.'nin oluşturduğu iş ortaklığı verdi. Verilen teklif "Arsa Satışı Karşılığı Toplam Geliri" kaleminde 125.000.000,00 TL, şirket payı gelir oranı kaleminde yüzde 20 ve şirket payı toplam geliri olarak da 25.000.000 TL oldu. 

Diğer firmaların teklifleri
Katılımcılardan Torkam İnşaat, Siyahkalem Müh. İnş. San. ve Tic. A.Ş ve Özülke İnş. Tic. A.Ş. ise Arsa Satışı Toplam Geliri olarak 100.000.000,00'lık tekliflerde bulundu. Şirket payı gelir oranı olarak Özülke ve Torkam'ın yüzde 20'lik teklifine karşın, Siyahkalem Müh. İnş. yüzde 10'luk teklifte bulundu. Siyahkalem'in Şirket Payı Toplum Gelir olarak teklifi ise 10.000.000 TL olurken, Özülke ve Torkam'ın teklifi 20.000.000, TL oldu. 

Son katılımcı İhlas Yapı-Site GAYR. İnş. San İş ortaklığının toplam teklifi 50.000.000,00 TL, şirket payı gelir oranı teklifi yüzde 20 ve şirket payı toplam gelir teklifi ise 10.000.000 TL oldu. 

2. Oturum tarihi henüz belirlenmedi
Katılımcılara ait teklif zarfları içindeki belgelerin ihale komisyonu tarafından ayrıntılı biçimde değerlendirilmesinin ardından 2. oturuma geçilecek.Pazarlık ve açık artırma bölümlerini içerecek olan ihalenin 2. oturum tarihi ilerleyen günlerde açıklanacak. 

 

Firma Bilgisi: Emlak Konut Gyo