İstanbul Finans Merkezi Projesi 2018'de tamamlanacak

Vakıf GYO'nun İstanbul Finans Merkezi projesinin başlangıç tarihi 2016 olarak belirlendi. Projenin 2018 yılında tamamlanması planlanıyor

İstanbul Finans Merkezi Projesi 2018'de tamamlanacak

Vakıf GYO'nun İstanbul Finans Merkezi projesinin başlangıç tarihi 2016 olarak belirlendi. Projenin 2018 yılında tamamlanması planlanıyor. 

İstanbul Finans Merkezi tamamlandığında, SPK, BBDK, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank gibi finans devleri tek bir çatı altında toplanacak. Finansın kalbinin atacağı bu arsa Vakıf GYO tarafından satın alınmıştı. 2014 yılı değerlendirme raporuna göre arsanın değeri 330 milyon TL olarak belirlenmişti. 

3328 ada 5 ve 12 no'lu parselde toplam 16 bin metrekare arsa alanı üzerinde inşa edilecek olan Vakıf GYO İstanbul Finans Merkezi projesi, ofis ve ticari alanlardan oluşacak karma bir proje olacak. E-5 ve TEM'e yakın olan bir konumda yükselecek olan İstanbul Finans Merkezi'nin içerisinden iki ayrı metro hattı geçirilecek. 

İstanbul Finans Merkezi Projesi 2018'de tamamlanacak

Avan projesi HOK Mimarlık tarafından geliştirilen İstanbul Finans Merkezi'nde aynı zamanda Tahincioğlu ile Abdi İbrahim ortaklığı ile kurulan TAO'nun genel merkezi'de yer alacak. 

İstanbul'un çekim gücünü olumlu yönde etkilemesi beklenen proje, Türkiye'nin uluslararası sermaye hareketlerinden aldığı payı da arttıracak. Vakıf GYO'nun yaptığı açıklamaya göre İstanbul Finans Merkezi inşaat çalışmaları 2016 yılında başlayacak. 

İstanbıl Finans Merkezi projesinde yer alacak olan 98 bin metrekarelik AVM alanının 40 bin metrekaresinin yapımını Ağaoğlu üstleniyor. AVM'nin içerisinde 147 ticari birim ve 10 adet sinema salonu aynı zamanda 16 bin metrekare kapalı alana sahip 2 bin 500 kişilik bir konferans salonu yer alacak. 

İstanbul Finans Merkezi Projesi 2018'de tamamlanacak

Geçtiğimiz Mart ayında ruhsat işlemleri tamamlanan İstanbul Finans Merkezi projesi, Türkiye'yi dünyanın enleri arasına sokacak projelerden biri olarak kabul ediliyor. İstanbul Ataşehir ilçesinde yer alan İstanbul Finans Merkezi, New York, Londra ve Dubai'deki finans merkezlerinden daha büyük olacak. 

Proje Bilgisi: Istanbul Finans Merkezi