İstanbul havuz ücretleri 2014!

Tatile çıkamayanlar için havuz fiyatları 2014 sezonu açıklandı

İstanbul havuz ücretleri 2014!

26 Haziran 2014 / Emlakwebtv
Havuz, yüzme veya süs amaçlı yapılan yapılardır. İçine su doldurulur. Havuzların dip kısmı, günümüzde beton ve bunun gibi sert nitelikli maddeler katıştırılarak sıvanmaktadır.
Yüzme havuzlarını belli başlı standartları vardır. Bunlar;

2 metre: Yarı Olimpik yüzme havuzu derinlik
5 metre: Olimpik yüzme havuzu derinlik
25 metre: Kısa kulvar yüzme havuzu
50 metre: Olimpik yüzme havuzu

Konut projelerinde yüzme havuzları!
Büyük şehirlerde yaşayan konut alıcılarının beklentilerini karşılayabilmek için inşaat firmaları artık yaptıkları projelere birçok sosyal donatı da ekliyor. En büyük talebi alan sosyal donatılardan biri de havuz. Son yıllarda inşa edilen birçok konut projesinde havuz yer alırken bu konut projelerinden bazıları şöyle: Sayfiye Rönesans Konutları, Gökdeniz Kartal, Mesa Kartall, Terrace Doğa, Torun Center, Larus Loft, Vista Garden, Sinpaş Bosphorus City, Terra Ataşehir, Mall of İstanbul, Batışehir, Ataköy Towers, Koru Florya, Referans Bakırköy, Dareyn Bakırköy, Mahal Sancaktepe, Toya Moda, Varyap Meridian, Metropol İstanbul, Mai Residence, Nar City, Nish Adalar, Konsept Halkalı Evleri, Cadde 24, Kartal Kule, Pega Kartal, Cennet Koru Evleri, Bulvar İstanbul, Pashador Bayrampaşa Evleri, Nidapark Beşiktaş, Tarlabaşı 360, Essa Flora, Dersaadet Konakları, Çukurova Tower, Metsan Nexus, Glow 3, Mina Tower, Future Park, Evim Kadıköy, Atlas Vadi, Kaya City, Demir La Vida…

Markalı konut projelerinden ev sahibi olamayanlar, yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte iş çıkışları ya da hafta sonları şehir merkezinde yer alan havuzlara akın ediyor. Halkın büyük bir çoğunluğunun tercih ettiği Aqua Dolping ve Aqua Marina havuzları su kaydırakları, oyun alanları, konserler, restoran ve kafeleri ile vatandaşlara eğlenceli vakit geçiriyor.

İstanbul Havuz Fiyatları!


1.Aqua Marine
25 adet su kaydırağının bulunduğu Aqua Marine 60 metre uzunluğunda kamikaze, yamaç kaydırağı ve çocuklar için su kaydırakları da bulunuyor. 16 Mayıs Cuma günü 2014 sezonunu açan Aqua Marine animasyon gösterilerinde yoğurt içinde altın bulma, karpuz yeme, sabun köpüğü ile dans aktivitelerinin yanı sıra ünlü sanatçıların konserleri ve DJ performansları da gerçekleştiriliyor.

1 Haziran 2014 tarihine kadar Aqua Marine fiyatları kadınlar için 20 TL, erkekler için 35 TL, 5-12 yaş çocuklardan da 15 olarak giriş ücreti alınacak. Aqua Marine ücretsiz servis noktaları: Taksim , Beşiktaş, Mecidiyeköy, K.M. Paşa, Bakırköy ve Zeytinburnu, Bahçelievler, Gaziosmanpaşa, Bağcılar, Alibeyköy, Halkalı, Anadolu yakasından da Bostancı ,Kadıköy, Ümraniye, Kozyatağı, Acıbadem, Göztepe semtlerinden geliş-gidiş ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.2.Aqua Dolphin
Aqua Dolphin’de 2 adet büyük havuz, 1 adet aile havuzu, 1 adet çocuk havuzu ve 1 adet de dalga havuzu bulunuyor. Su kaydıraklarının da yer aldığı Aqua Dolphin Tsunami, Space Hole, Multi Slide, Anaconda, Black Hole, Twister ve Kamikaze bulunuyor.
Aqua Dolphin aktiviteleri arasında ise kar partisi, sabun fulbolu, plaj voleybolu ve sutopu yer alıyor. Aqua Dolphin ücretleri ise şöyle:

Hafta içi erkek 40 TL, kadın 30 TL, 5-12 yaş arası çocuk 20 TL.
Hafta sonu erkek 40-45 TL, kadın 30 TL, 5-12 yaş arası çocuk 20 TL.
Üyelik sistemiyle de hizmet veren Aqua Dolphin üyelik ücretleri 160 TL ile 380 TL arasında değişiyor.

Yunus gösterisi ve yunus terapi merkezinin de yer aldığı Aqua Dolphin fiyatları şöyle:
5-12 yaş arası çocuk 10 TL,
13 yaş ve üzeri 20 TL,
10 dk. yunusla yüzme 100 dolar,
5 dk. yunusla yüzme 60 dolar,
Yunus terapi ücreti 2 bin 500 euro,

Aqua Dolphin ücretsiz servis noktaları: Mecidiyeköy, Beylikdüzü, Taksim, Fatih, Avcılar, Başakşehir, Kocamustafa Paşa, Zeytinburnu, Bahçelievler, Güngören, Bakırköy, Esenler, Bağcılar, E5 Karayolu, Ataköy, Küçükçekmece, Güneşli, Sefaköy, Halkalı ve Küçükköy.

3.Bahçelievler Havuz
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bahçelievler'e yapılacak yüzme havuzu işini ihaleye çıkarıyor. İhale yarın saat 10.30'da gerçekleştirilecek. Yapı İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülecek ihale; İBB'nin Merter binasında yapılacak.
Açık ihale şeklinde düzenlenen ihale sonrası sözleşme imzalandıktan sonra 5 gün içinde yer teslimi yapılacak ve işe başlanacak. Yüzme havuzu 360 takvim gününde ise tamamlanacak.