İstanbul Mobilya Fuarı'na yoğun ilgi

Mobilya sektörünün en büyük etkinliklerinden biri olan İstanbul Mobilya Fuarı, 190 bin yerli ve yabancı ziyaretçi ile rekor kırdı

İstanbul Mobilya Fuarı'na yoğun ilgi

Türkiye mobilya sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olarak gösterilen İstanbul Mobilya Fuarı ziyaretçi akınına uğradı. 22-27 Ocak tarihleri arasında CNR Expo'da gerçekleştirilen etkinlik, CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık ve  Mobilya Dernekleri Federasyonu tarafından gerçekleştirildi. 6 gün boyunca açık kalan 14'üncü İstanbul Mobilya Fuarı' 190 bin yerli ve yabancı konuk tarafından ziyaret edildi. Bu rakam geçen yıla kıyasla yüzde 50 oranında bir ziyaretçi artışına işaret ediyor.

14. Mobilya Fuarı'na 190 bin ziyaretçi

Bu yıl 14'üncü kez gerçekleştirilen Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı-CNR İMOB ziyaretçi rekoru kırdı. Geçen yıla kıyasla yüzde 50 oranında daha fazla ziyaret edilen 14'üncü Uluslararası Mobilya Fuarı'na gelen yerli ziyaretçi sayısı 126 bin 279 adet olarak ölçüldü. 63 bin 655 kişilik yabancı ziyaretçi ile birlikte etkinliği ziyaret eden kişi sayısı da 189 bin 934 kişi olarak ölçülmüş oldu. Yabancı ziyaretçilerin önemli bir kısmı ise İtalya, Fransa, Almanya, Çin ve ABD gibi mobilya üretiminin önde gelen ülkelerinden gelenler tarafından oluşturuldu. 

İstanbul Fuarcılık ve MOSFED düzenledi

Mobilya sektörünün en önemli fuar etkinliklerinden biri olan 14. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, CNR Holding Kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık ve Mobilya Dernekleri Federasyonu - MOSFED tarafından düzenlendi. 600 firma ve 1000'in üzerinde markanın ziyaretçilerle buluştuğu etkinlikte modern ve klasik model mobilyaların yanı sıra, eskitme mobilya, aksesuar, sandalye ve yatak gibi ürünler de ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. 

İstanbul Mobilya Fuarı'na yoğun ilgi

Yabancı ziyaretçi sayısında yüzde 50'lik artış

6 gün boyunca açık kalan ve yabancı alıcılarla sektör temsilcilerini buluşturarak önemli iş bağlantılarının kurulmasına öncülük eden 14'üncü İstanbul Mobilya Fuarı'nın bu yılki ayağında dikkat çeken en önemli gelişme yabancı ziyaretçi sayısındaki artış oldu. Geçen yıla kıyasla yüzde 50 oranında yabancı ziyaretçi sayısının arttığı etkinlikte, böylece ziyaretçi sayısı açısından da tarihi bir düzeye ulaşılmış oldu. Etkinliği ziyaret eden toplam 63 bin 655 kişilik yabancı ziyaretçi listesinin en önemli bölümleri, Almanya, İtalya, Çin, ABD, Fransa, Rusya  ve Suudi Arabistan gibi ülkelerden gelenler tarafından oluşturuldu. Fuarı gelen yerli turist sayısı ise 126 bin 279 kişi oldu. 

Geçen yıl 46.8 bin yabancı ziyaret etmişti

Geçen yıl gerçekleştirilen 13. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı toplamda 166 bin 23 kişi tarafından ziyaret edilmiş, bu rakam içinde de yabancı ziyaretçi sayısı 46 bin 875 olarak belirlenmişti. Türkiye'nin tek uluslararası mobilya fuarı olma özelliğini taşıyan  fuarla ilgil açıklamada bulunan CNR Holding Koordinatörü Cem Şenel de: "2018 mobilya sektörü için birlikteliğin sembolü olacak. Önümüzdeki yıl mobilya sektörünün tek fuarı CNR İMOB olacak. Bu düzenleme sayesinde sektörün fuardan sağladığı verimliliği de artırmayı hedefliyoruz..." demişti.