Kale'den fonksiyonel bir ürün: Betonart

Yapı kimyasalları sektöründe faaliyet gösteren Kalekim şirketlerinden Kale Boya ve Sıva Türkiye'de ilk kez geliştirilen brüt beton görünümlü hazır sıva Betonart ile estetik ve dinamik bir görünüm sonuyor

Kale'den fonksiyonel bir ürün: Betonart

10 Haziran 2014/Emlakwebtv
Türkiye’de ilk kez Kale tarafından geliştirilen brüt beton görünümlü Betonart yapıları dinamik ve estetik bir görünüme kavuşturuyor.

Kullanıma hazır olarak, kova ambalajlarda satışa sunulan Betonart, başka hiçbir katkı malzemesine ihtiyaç duyulmadan, mala ile kolayca uygulanabiliyor ve mekanları estetik bir brüt beton görünümüne kavuşturuyor. İç ve dış cephelerde kullanıma uygun olan Betonart, kara sıva, beton, çimento levha gibi mineral yüzeylerin yanı sıra alçı sıva, alçıpan, sabitlenmiş kontrplak ve eski boyalı yüzeylere uygulanabiliyor.

Mala ile desen verilen, dekoratif, hazır renkli bir sıva olan Betonart, nefes alan, alkali ve suya dayanıklı yapısı ile uzun ömürlü kullanım sunuyor. Dışarıdan içeriye su geçirmediği gibi, içerideki nemi dışarıya atabilme özelliği ile binaların nefes almasını sağlayan Betonart, çimento içermediği için uygulama sırasında ve sonrasında da tozuma gibi bir problem oluşturmuyor. Sektörde bir ilk olan Betonart, uygulandığı ortama kattığı dinamizm ile kurallara bağlı kalmadan mekanın özgün yapısını korurken, yılın moda trendine estetik bir katkı sağlıyor. Betonart, ekonomik ve kolay uygulanabilir olmasının yanı sıra su bazlı yapısı ile insan ve çevre sağlığına dost bir ürün olarak öne çıkıyor.