Kale yüzde 50 tasarruf sağlıyor

Kalekim; ısıtma ve soğutma amacıyla yapılan harcamaları azaltarak, yapılarda yüzde 50’ye varan tasarruf sağlıyor

Kale yüzde 50 tasarruf sağlıyor

Her türlü iklim ve olumsuz hava koşullarına karşı 10 yıl ürün ve 2 yıl uygulama garantisi sunan 'Kale Mantolama' sistemleri ile dikkat çeken Kalekim, yapılarda yüzde 50'ye varan tasarruf sağlıyor. Kalekim'in 'EPS' ve 'Taşyünü' ile sunduğu 'Kale Mantolama' sistemi, uygulama sonrası hatalı çizim, montaj ve işçilik nedeniyle meydana gelebilecek hasarlara karşı da güvence sağlıyor.

'En iyi ürün', 'en iyi çözüm' ve 'en iyi uygulama'
Isı yalıtımı sisteminin bütün olarak performansına önem verdiklerini belirten Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbaş, "Kale Mantolama sistemi ile binalarımızı her türlü iklim ve olumsuz hava koşullarına karşı koruma altına alıyoruz. Başarılı bir ısı yalıtım uygulaması için, 'en iyi ürün', 'en iyi çözüm' ve 'en iyi uygulama' stratejisiyle hareket ediyoruz. Her bir sistem bileşeninin yüksek kalite standartlarında olması, ısı yalıtım sisteminin performasında başarı sağlıyor. Düşük kaliteli ürün ve uygulamalar ise tüketicinin yaşam konforunu azaltmakla kalmıyor, getirdiği ek maliyetlerle bütçeye daha çok zarar veriyor" dedi.

Kale Mantolama

Birkaç yılda maliyetini karşılayan yalıtım ile uzun ömürlü tasarruf
Isı yalıtımı ile doğalgaz ve elektrik faturalarında yüzde 50'ye varan tasarruf sağlandığını belirten Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbaş, "Enerjisinin yüzde 75'ini ithal eden bir ülke ülkemizdeki yaklaşık 19 milyon konutun yüzde 85'inde ısı yalıtımının olmaması, enerjimizi nasıl boşa harcadığımızı ortaya koyuyor. Oysa ısı yalıtımı uygulamasının maliyeti bir binanın toplam inşaat maliyetinin yüzde 3 ila 5'i kadar. Yalıtım sistemi, elde edilen tasarrufla, 3 ila 5 yılda maliyetini karşılayıp, binanın ömrü boyunca tasarruf sağlamaya devam ediyor" dedi.