Kalekim, BATIMAT 2013 Fuarı’nda

Yapı kimyasalları sektörünün lideri Kalekim, Paris’te düzenlenen BATIMAT 2013 Uluslararası İnşaat Endüstrisi Fuarı’nda sergilediği yenilikçi ürünleri ile büyük ilgi gördü

Kalekim, BATIMAT 2013 Fuarı’nda

12 Kasım 2013 / emlakwebtv
Fransa’nın başkenti Paris’te 4-8 Kasım 2013 tarihlerinde düzenlenen dünyanın en önemli yapı fuarlarından BATIMAT 2013’te yerini alan Kalekim; teknik yapıştırıcılar, havuz ürünleri, iç ve dış cephe boyaları ile hazır renkli sıvalarını, tüketiciler ve sektör profesyonelleriyle buluşturdu.

40. yılını kutlayan Kalekim’in, uluslararası pazarın önemli oyuncularından biri haline geldiğini vurgulayan Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “Yurtiçinde yapı kimyasalları sektöründe yüzde 50’nin üzerinde pazar payı ile açık ara önde olan Kalekim, üretim ve satış kapasitesi olarak Türkiye ve bölgesinde birinci, Avrupa’da ise 5’inci sıraya yerleşti. Kalekim, inşaat sektörünün her türlü yapı kimyasallarının yanı sıra su ve ısı yalıtım malzemeleri ve boya-sıva da üreterek büyümeye devam ediyor” dedi.

Mekânlarda farklılık arayanların ilk adresi Kalekim
Yapı kimyasalları sektöründe her zaman öncü ve yenilikçi bir rol üstlenen Kalekim’in sadece ürün değil çözüm de ürettiğini kaydeden Altuğ Akbaş, şunları söyledi: “Sektörün lider markası olmanın sorumluluğuyla, trend belirleyici, işlevsel, çevreye dost ve kaliteli kavramlarını, en güncel teknoloji ile ürettiğimiz ürünlerimize yansıtıyoruz. Bugün Kalekim Ar-Ge’de yaklaşık 150 üründen oluşan ürün gamının tüm geliştirme ve iyileştirme faaliyetlerini, herhangi bir know-how transferi olmaksızın yürütüyoruz. Mekânlarda farklılık arayan nihai tüketici, usta veya mimardan oluşan tüm hedef kitlesinin ilk adresi olma yolunda yeni ürün çalışmalarını sürdüren Kalekim, enerji verimliliği kapsamında da binaların iç ve dış cephe uygulamalarında olumlu etki yaratacak yenilikçi ürün projelerine de devam ediyor. Tüm bu çalışmalarımız kapsamında fuar boyunca ‘çözüm’ konsepti ile tanıtımını yaptığımız Kalekim’in yenilikçi ürünlerinin katılımcılardan büyük ilgi görmesi, bu yaklaşımımızın devamı için bizi daha da teşvik ediyor.”

Kalekim, fuarda “teknik çözüm” yaklaşımıyla dikkat çekti
Kalekim markasıyla, “Dış Cephelerde Seramik Uygulama Çözümleri” başlığı altında Ultratech ve Ultrafuga Flex ürünlerinin sunulduğu stantta, “Seramik Üzerine Seramik Uygulama Çözümleri” bölümünde Kalekim Dolgulu Astar, Profesyonel ve Ultrafuga Flex ürünleri dikkat çekti.

“Alttan Isıtmalı Zeminlerde Seramik Uygulama Çözümleri”nde ise Technoflex ve yine Ultrafuga Flex sergilenirken, “Havuz-Su Deposunda Su Yalıtım Çözümleri” bölümü zengin içerikli Tamirart AC, Tamirart S40, İzolatex Plus, Technopool, Fugapool ürünleri ilgi çekti. “Endüstriyel Zemin Kaplamaları”nda ise Düz Boya, Self Level, Portakal Kabuğu, OP Smooth, Astar ürünleri öne çıktı.

Kalekim, CSTB sertifikası olan ürünlerini sergiledi
Ayrıca Kalekim, Fransa hükümeti tarafından yapı malzemeleri ve sistemlerinde araştırma yapmak ve teknik onay vermek için kurulan ve içerisinde Fransa İskân Bakanlığı’nın da yer aldığı CSTB (Centre Scientifique du Techniques Batiments) tarafından verilen CSTB sertifikası olan ürünlerini sergileme fırsatı buldu.

Yapı malzemelerinin performanslarını Fransız standartlarına göre test ederek uygunluğu belirleyen ve Türkiye’de ilk kez Kalekim tarafından alınan CSTB belgesinin yapı malzemesi üreticileri için ayrı bir önemi bulunuyor.

Kalekim standında merakla incelenen “İç ve Dış Cephe Boyalar” ve “Dekoratif Dış Cephe Kaplamaları” nın yanı sıra “Dekoratif Boyalar” ve ilk ve tek Kalekim tarafından üretilen içeriğindeki cam parçacıkları ile son derece dekoratif bir ürün olan “Camsıva” ile brüt beton görünümüne sahip hazır sıva “Betonart” da fuar boyunca tüketici ve profesyonellerden büyük ilgi gördü.

1959’dan bu yana iki yılda bir Paris’te gerçekleşen, yapı ve inşaat alanındaki son yeniliklerin sergilendiği BATIMAT, tüm dünyadan katılımcı firmalar, profesyoneller ve tüketiciler tarafından takip ediliyor.