Kalekim'den Garantili Usta dönemi

Yapı kimyasalları sektöründe faaliyet gösteren Kalekim, 'Garantili Usta Sistemi' ile bir ilke imza atıyor

Kalekim'den Garantili Usta dönemi

Yapı kimyasalları sektöründe faaliyet gösteren Kalekim, 'Garantili Usta Sistemi' ile bir ilke imza atıyor. Garantili Usta Sistemi’ni, 65 ilde, 2 bin 500 usta ile faaliyete geçirdiklerini belirten Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “Ustalara sağladığı katkının yanında, tüketicilerin hayatını kolaylaştıran sistem ile öncelikli hedefimiz 81 ilde 5 bin ustaya ulaşmak” dedi.

Sistem nitelikli ustaların rekabet gücünü artırıyor
Kalekim olarak, bu alanda, dünyada ilk kez ustaların yapacağı uygulamalar için garanti verdiklerini kaydeden Altuğ Akbaş, “Garantili Usta Sistemi, bugün 55 bin üyesi bulunan Kalekim Usta Kulübü üyesi ustaların sektördeki rekabet gücünü artırıyor. Bu sistemle nitelikli ustalarımızın tercih edilirliğini artırarak, onlara yeni iş imkanları yaratıyoruz. Projeyi 65 ilimizde uygulamaya koyduk, öncelikli amacımız bu sistemi 81 ilimizde aktif hale getirmek. Bu sistemle 5 yılda 5 bin ustaya ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

‘Garantili Usta’nın odağında müşteri memnuniyeti var
‘Garantili Usta Sistemi’nin, ustaların mesleki bilgi ve becerilerini de geliştirdiğini ifade eden Altuğ Akbaş, “Kalekim olarak yetiştirdiğimiz ustalara, sunduğumuz uygulama garantisi ile artı değer katıyor, güvenini kazandığımız müşterilerin de hayatını kolaylaştırıyoruz. Müşterileri memnuniyeti, ustamızın referansı demektir. Keşif ve uygulama sonrası tüketici ile yapılacak anket sonuçlarına göre en iyi referansı alan ustalarımızın müşteri memnuniyeti puanı yükseliyor. Garantili Ustalarımız, yeni çalışmalara da, müşteri memnuniyeti puanına göre yönlendiriliyor. Böylece nihai tüketici, ‘Garantili Usta Sistemi’ ile daha iyi seramik uygulamaları ile karşılaşırken, sektörde seramik uygulamasının kalitesi artıyor. ‘Doğru ürün, ’doğru çözüm’, ‘doğru uygulama’ prensibiyle hayata geçirdiğimiz sistem ile aynı zamanda tüketici şikayetinin azalmasını da sağlıyoruz” diye konuştu.

2 yıl uygulama, 10 yıl ürün garantisi
‘Garantili Usta Sistemi’, banyo, mutfak, balkon, teras gibi iç ve dış mekanlardaki tüm seramik uygulamalarını kapsıyor. Kalekim’in Milli Eğitim Bakanlığı ile gerçekleştirdiği zorlu eğitimden geçerek ‘Seramik Uyum Kursu’ mezunu olan ustaların, Kalekim ürünlerini kullanarak yaptıkları çalışmalar; 2 yıl uygulama, 10 yıl ürün garantisi ile güvence altına alınıyor.

Kadınlar sistemi güvenle kullanıyor
Garantili Usta Sistemi, kadın tüketicilerin de ilgisini çekiyor çünkü bu sistem sayesinde kadınlar; kendilerini uzak hissettikleri inşaat-yapı malzemeleri ve tadilat konusunda, kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan rahatlıkla nitelikli ustalara ulaşabiliyor. Müşteri memnuniyet puanı yüksek Garantili Usta’yı kendisinin seçmesinin verdiği güveni de hisseden kadın tüketicilerin, Kalekim’in tüm ürün ve uygulamaları garanti altına almasıyla hayatı kolaylaşıyor.