Kalekim, yalıtımda kalite standardının adresi oldu

Kalekim; binaların güvenli, konforlu ve enerji verimli yapılar haline gelmesi için, uluslararası standartlarda yenilikçi yalıtım ürünleri geliştiriyor

Kalekim, yalıtımda kalite standardının adresi oldu

12 Aralık 2013 / emlakwebtv
40. yılını kutlayan Kalekim, yenilikçi ürünleriyle tüketici ve sektör profesyonellerine teknik çözümler sunmaya devam ediyor. Isı yalıtımında, sistemin bütün olarak performansına önem verdiklerini belirten Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “Binalarımızı her türlü iklim ve olumsuz hava koşullarına karşı koruyarak yüzde 50’ye varan enerji tasarrufu sağlayan ısı yalıtımı, ancak Avrupa standartlarına uygun, ‘CE’ ve ‘TS EN 13499’ belgeli malzemelerle gerçekleştirilebiliyor. Bu koşulları sağlayamayan firmaların mantolama yaptığı binalar beklenen performansı gösteremezken uygulama için harcanan para da boşa gidiyor. Düşük kaliteli ucuz ürünler, tüketicinin yaşam konforunu azaltmakla kalmıyor, getirdiği ek maliyetlerle bütçeye daha çok zarar veriyor” diye konuştu.

Akbaş: “TSE tarafından yapılan, tüm performans testlerinden başarıyla geçti”
Başarılı bir ısı yalıtımı uygulamasının ancak kullanılan ürünlerin yüksek standartlarda üretilmesiyle mümkün olduğunu kaydeden Altuğ Akbaş, şunları söyledi: “Yapı sektöründe her zaman öncü ve yenilikçi bir rol üstlenen Kalekim olarak geliştirdiğimiz Kale Mantolama Sistemleri’ni, doğru işçilik hizmetiyle birlikte tüketicilere sunuyoruz. Her bir sistem bileşeninin kalite kriterlerini sağlaması, ısı yalıtım sisteminin performansında başarıyı yakalıyor. Sektörün lider markası olmanın sorumluluğuyla, Avrupa standartlarında ürettiğimiz dayanıklı ve nitelikli yalıtım sistemiyle, binaları her türlü olumsuz hava koşullarına karşı uzun yıllar koruyoruz. TSE tarafından yapılan, tüm performans testlerinden başarıyla geçti. Bu testlerden tam not alan markamız, dış cephe mantolama ve ısı yalıtımı sistemleri için Avrupa normlarına uygun TS EN 13499 Belgesi’ni almaya hak kazandı. Böylece Isı yalıtım sistemimizin içinde bulunan ürünlerimizin birbiri ile uyumu ve performansı kanıtlanmış oldu.

Akbaş: “meydana gelebilecek hasarlara karşı da güvence sağlıyoruz”
Sektöre yeni ürünlerin yanı sıra yenilikçi uygulamalar kazandırdıklarını hatırlatan Altuğ Akbaş, “Kale Mantolama Sistemleri ‘EPS’ ve ‘Taşyünü’ ile Türkiye’de ilk kez 10 yıl ürün, 2 yıl uygulama garantisi veren Kalekim olarak, ‘Uygulama süresine ilave 2 yıl kullanım’ sürecini kapsayan sigorta ile ayrıca uygulama sonrası hatalı çizim, malzeme, montaj ve işçilik nedeniyle meydana gelebilecek hasarlara karşı da güvence sağlıyoruz” dedi.