Kalekim "Yapı Fuarı'nda

Kalekim, her yapıya özel teknik çözümler sunan ürünleri ile ‘38. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul Fuarı'nda...

Kalekim

Kalekim; ‘38. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul’da, en yeni ürünlerini, ‘Kalekim’, ‘Kale Boya’, ‘Kale Mantolama’ ve ‘Mavi Kale’ markalarının yer aldığı iki ayrı stantta, katılımcılarla paylaştı.

Yapı Fuarı ve Kalekim
Yapı Fuarı ve Kalekim ürünleri hakkında bilgi veren Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “Faaliyet gösterdiğimiz iş kollarında lider ve yenilikçi çizgimizden ayrılmadan ürün gamımızı, sektördeki trendleri ve tüketici ihtiyaçlarını gözeterek yeni ürünler ile genişletiyoruz. Fuarda ilk kez görücüye çıkardığımız, -10 °C’de dahi yapılara uygulama imkanı sağlayan Wintertech teknolojisi ile zorlu kış şartlarında mükemmel çözümler sunuyoruz. Wintertech ile artık kışın inşaatların durması gibi zorunlulukları ortadan kaldırıyoruz” dedi.

Isı yalıtım sistemi ile yüzde 50 tasarruf sağlıyoruz
Geliştirdikleri ısı yalıtım sistemi ile doğalgaz ve elektrik faturalarında yüzde 50’ye varan tasarruf sağladıklarına dikkat çeken Altuğ Akbaş, “Isı yalıtımı uygulamasının maliyeti bir binanın toplam inşaat maliyetinin yüzde 3 ile 5’i kadar. Yalıtım sistemi, sağlanan tasarrufla birkaç yılda maliyetini karşılayıp, binanın ömrü boyunca tasarruf sağlamaya devam ediyor. Ayrıca binaların soğutma maliyeti, ısıtma maliyetine göre daha yüksek olduğundan mantolamayı sadece ısınma amaçlı düşünmemek gerekir. Kale Mantolama ile garanti altına aldığımız binalarda yaşayan tüketiciler, ısıtma ve soğutma amacıyla yapılan harcamalarda yarı yarıya tasarruf elde ediyor” diye konuştu.