Kar Group'tan 2018'de dev yatırım planı

Kar Group, 2018 yılı içinde 180 milyon TL'lik yatırım planladığını açıkladı.

Kar Group'tan 2018'de dev yatırım planı

Kar Group 2018 yılında önemli projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor. Firmanın gelecek yıl uygulamaya alacağı projelerin tutarının 180 milyon TL'ye ulaşması bekleniyor.

Kar Group'un yatırım yılı 2018

İş dünyasına yaklaşık yarım asır önce madencilik sektöründe başlayan Kar Group, 2018 yılında önemli yatırım planını hayata geçirmeyi planlıyor. Bugüne dek hazır beton, kireç, asfalt ve prefabrik gibi inşaat ve yapı malzemeleri alanında önemli üretim potansiyeline ulaşan Kar Group, gelecek yıl da inşaat sektöründeki büyüme stratejisi doğrultusunda önemli projeleri uygulamaya hazırlanıyor. Firma 2018 senesinde 180 milyon TL'ye ulaşan yatırım atağına geçecek. Kar Group'un Türkiye'nin en büyük müteahhitlik firmalarının tedarikçisi konumunda bulunduğunu vurgulayan Kar Group Yönetim Kurulu üyesi Şenol Üçüncü: "Karadeniz İnşaat ve Beton Sanayi Anonim Şirketi(KİBSAŞ) olarak İstanbul Sanayi Odası’nın düzenlediği  İSO 500’ün içerisinde yer almaktayız. Çalışmalarımızı İstanbul, Kocaeli, Bursa ve Yalova’da hazır beton, agrega, asfalt, kireç, yapı kimyasalları ve prefabrik beton elemanları fabrikalarımızda ve 15 farklı bölgede faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Şimdi bunlara ek olarak yeni yatırımlarımız da olacak. Üretimi seven bir firma olduğumuzdan sanayi yatırımlarımıza durmadan devam ediyoruz..." şeklinde konuştu. 

Kar Group İnşaat alanında da büyüyecek

2018 yatırım planları içinde Elazığ Organize Sanayi Bölgesi'nin içinde faaliyet gösterecek yapı kimyasalları fabrikası ile birlikte Doğu Anadolu'ya yapılacak teknolojik yatırımların 20 milyon TL'yi bulacağını belirten Üçüncü, diğer taraftan Bursa'nın Kayapa bölgesinde de çevreye duyarlı olarak uygulanacak agrega ve beton tesislerin tutarının ise 40 milyon TL düzeyinde bulunacağını dile getirdi. Üçüncü fabrikalarda revizyon çalışmalarının sürdüğünü ve 120 milyon TL'lik yatırım değeriyle Pendik'te hayata geçirilen KarYapı Edonia Garden  gibi projelerin devamının geleceğini belirtti. İnşaat alanında büyüme stratejisi doğrultusunda hareket edeceklerini de belirten Üçüncü: 

"Tüm bu yatırımların tutarının180milyon TL’yi bulacağını tahmin ediyoruz. Bunların dışında iş alanlarımızdan biri olan yol müteahhitliğinde devam eden 10’a yakın şantiyemiz ile asfalt ve beton yollar yapmaya devam ediyoruz. Kocaeli Kandıra’dan İstanbul Beykoz ilçesine kadar olan tüm ilçe ve Büyükşehir ihalelerine iştirak sağlamaya çalışıyoruz. Kendi hinterlandımız içinde hareket etmeyi seviyoruz..." şeklinde konuştu.