Kartal Kaynarca metro hattı bugün açılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları tamamlanan ve test sürüşleri gerçekleşecek Kartal Kaynarca metro hattı bugün açılıyor

Kartal Kaynarca metro hattı bugün açılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları tamamlanan ve test sürüşleri gerçekleşecek Kartal Kaynarca metro hattı bugün açılıyor. 

Kadıköy Kartal metrosunun devamı olan Kartal Kaynarca metrosu ile birlikte Kadıköy-Kaynarca arası yolculuk süresi 35 dakikaya inecek. Kadıköy Kartal metro hattının devamı olarak yapımına 2013 yılında başlanan Kartal - Kaynarca metro hattının tamamlanmasından sonra test sürüşleri de tamamlandı. Eylül ayının sonunda açılması planlanan metro hattı yoğun programdan deolayı gecikmeli olarak bugün açılıyor. 

Kartal Kaynarca metro durakları

4.4 kilometre uzunluğundaki Kartal-Kaynarca metro hattı, Marmaray ve metrobüs ile entegre olacak. Kartal Kaynarca metro hattı durakları ise şöyle; 

* Yakacık
* Adnan Kahveci
* Pendik
* Tavşantepe

Kaynarca'dan Sabiha Gökçen'e metro hattı

Kaynarca'dan Sabiha Gökçen Havalimanı'na uzanacak olan diğer metro hattının çalışmaları da devam ediyor. Bu hattın da tamamlanmasıyla Kadıköy'den Sabiha Gökçen Havalimanı'na kesintisiz ulaşım sağlanabilecek.