Kartal Kaynarca metrosu haftaya açılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları yürütülen ve test sürüşleri tamamlanan Kadıköy Kartal metrosunun devam olan Kartal Kaynarca metro hattı haftaya açılıyor

Kartal Kaynarca metrosu haftaya açılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları yürütülen ve test sürüşleri tamamlanan Kadıköy Kartal metrosunun devam olan Kartal Kaynarca metro hattı haftaya açılıyor. 

Kadıköy-Kaynarca arası 35 dakikaya inecek

25 Eylül 2016 tarihinde açılması planlanan hattın protokol katılımının program yoğunluğundan dolayı açılışı ertelendi. Önümüzdeki hafta açılacak olan yeni metro hattı, Kadıköy Kaynarca arası yolculuk süresini 35 dakikaya indirecek. 

4,4 kilometre uzunluğunda

Kadıköy-Kartal metro hattının devam olarak yapımına 2013 yılında başlanan hattın inşasının tamamlanmasından sonra test sürüşleri başarıyla tamamlandı. 4,4 kilometre uzunluğundaki Kartal-Kaynarca metro hattı ile  Marmaray ve metrobüs ile entegre olacak. 

Kartal - Kaynarca metro hattı durakları

* Yakacık
* Adnan Kahveci
* Pendik
* Tavşantepe

Kaynarca'dan Sabiha Gökçen'e metro hattı

Kaynarca'dan Sabiha Gökçen Havalimanı'na uzanacak olan diğer metro hattının çalışmaları da devam ediyor. Bu hattın da tamamlanmasıyla Kadıköy'den Sabiha Gökçen Havalimanı'na kesintisiz ulaşım sağlanabilecek.