Kaş'a nasıl gidilir?

Kaş, göz alabildiğine uzanan mavisiyle muhteşem yeşiliyle huzurun kapılarını aralıyor

Kaş'a nasıl gidilir?

Kaş, Antalya‘nın en batısında bulunuyor. Kaş’ta bir çok antik kentin yanı sıra Istlada, Apollonia, İsinda, Kyaenai gibi birçok harabe de bulunuyor.

Yaz aylarında tatilcilerin tercihi

Meis Adası'na çok yakın olan Kaş doğal güzellikleri ve muhteşem manzarasıyla da göz dolduruyor. Kaş'a kadar gelmişken Meis adasına da gidebilirsiniz. Kaş’ın içinde Büyük Çakıl Plajı, Kaputaş Plajı, Küçük Çakıl Plajı ve Akçagerme Plajı’nda denize giriliyor. Ayrıca son yıllarda çadır ve karavan tatilinin tercih edilmesiyle birlikte Kaş’ta bulunan Kaş Kamping‘de yaz aylarında tatilcilerin tercihi oldu. Ayrıca Kaş’ın etrafında yer alan 6 adet mağara bulunuyor.

 

Kaş'a nasıl gidilir?

Mavinin her tonunu görebilirsiniz

Kaş, göz alabildiğine uzanan mavisiyle muhteşem yeşiliyle huzurun kapılarını aralıyor. Bu şirin ilçede mavinin her tonunu görebilirsiniz. Ayrıca çevresinde gezebileceğiniz bir çok yer de bulunuyor. Kaş'tan Kalkan‘a, Patara’ya Saklıkent Kanyon’a ulaşım çok kolay. Kaş’ta her gününüzü dolu dolu geçirmek için birçok seçenek sunuyor. İster denizin ve kumun tadını çıkarın ister dalış yapın isterseniz paraşütle atlayıp Kaş’ı bir de havadan keşfedin. Akşam da deniz ürünleriyle hazırlanan masanızın keyfini çıkarın, kalabalığın arasına karışın.

 

Kaş'a nasıl gidilir?

Yamaç paraşütü ve dalış yapabilirsiniz

Kaş'ta yamaç paraşütü ve dalış başta gelen sporlar arasında bulunuyor. İlçe, Türkiye'nin en iyi dalış bölgesi olarak kabul ediliyor.

Tabiki Kaş‘ın o şirin sokaklarını gezmeden olmaz. Renkli Kaş sokaklarında kendinizi bulacaksınız. Sıcakkanlı insanlarıyla sohbet edip alışveriş yapabilirsiniz.

 

Kaş'a nasıl gidilir?

Antalya'dan 3 saatte ulaşabilirsiniz

Kaş Antalya‘nın diğer ilçelerine göre biraz uzak olsa da gittiğinize değecek. Antalya’dan 3 saatlik bir mesafede bulunan Kaş’a ister şahsi aracınızla, istersenizde gün içinde saat başı kalkan minübüslerle ulaşabiliyorsunuz.

 

Kaş'a nasıl gidilir?

Havayolu ile ulaşım oldukça kolay

Havayoluyla Kaş’a ulaşım için de ister Antalya Havalimanı‘nı isterseniz de Dalaman Havalimanı‘nı kullanabilirsiniz. Dalaman Havalimanı’ndan Kaş’a ulaşım için araba kiralayabilirsiniz ya da yerel acentelerin transfer hizmetlerini kullanabilirsiniz. 

 

Kaş'a nasıl gidilir?