Kiptaş projelerinde neler oluyor?

Kitpaş tarafından 2010 yılında tamamlanan Tepecik ve 2011'de teslimlerine başlanan Finanskent projelerinde tapular halen verilemedi. Kiptaş yetkilileri iki projede de sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını iddia ediyor

Kiptaş projelerinde neler oluyor?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde konut faaliyetlerini yürüten KİPTAŞ'ın Tepecik ve Finanskent projelerinde, teslimin üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen tapular halen dağıtılmadı. 2010 yılında tamamlanan Tepecik ve 2011 yılında teslimlerine başlanan Finanskent projelerinden ev satın alan vatandaşlar, yaşananlardan şikayetçi olurken, Kiptaş yetkilileri ise hukuki süreçlerin uzamasından yakınıyor. Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün haberine göre, KİPTAŞ yetkilileri, yaşanan sorunların kendileri dışında geliştiğini iddia ediyor.

Kiptaş Tepecik Konutları'nda tapu ve ulaşım sorunu
Tartışmaya konu olan projelerden ilki 1448 konutluk Tepecik Konutları'ndan ev alan vatandaşlar 2010 yılından bu yana tapularını alamamaktan şikayetçi. Vatandaşlar,tapusuzluk nedeniyle evlerdeki değer artışının sınırlı düzeyde gerçekleştiğini ve banka kredisine uygun olmadığı için evlerin satılamadığını belirtiyor. KİPTAŞ yetkilileri ise sorunun kendileri dışında geliştiğini ve 2008 yılında Ziraat Mühendisleri Odası'nın Tepecik Belediye Başkanlığı'na açtığı imar davası ile iskan alınamadığını, inşaatın ise belediyeden alınan izinle tamamlandığını belirtiyor. 

Ancak projenin tek sorunu bu değil; zira bölgeye ulaşım için gerekli altyapı yatırımları da tamamlanmamış durumda.Konuyla ilgili olarak bir açıklamada bulunan site yönetimi, altyapı sorunlarındaki eksikliklerin, yerel belediye ile Büyükşehir Belediyesi arasındaki anlaşmazlıktan kaynaklandığı üzerinde duruyor.

 

Kiptaş projelerinde neler oluyor?

 

Kiptaş Finanskent'te neler oluyor?
Kiptaş tarafından 2011 yılında sahiplerine teslime edilen Eyüp'teki Finanskent Konutları'nda da tapular aradan geçen uzun zamana rağmen sahiplerine dağıtılamadı. 899 konutluk projede de, Tepecik konutlarında olduğu gibi kendilerinin sorumlu olmadığını iddia eden KİPTAŞ yetkilileri, Kiptaş'ın tarafı olmadığı bir mahkeme kararı ile plan iptali ile söz konusu alanın plansız kaldığını belirtti. Hukuki sürecin halen devam ettiğini ve dosyanın Eyüp Belediyesi'nde incelenmekte olduğunu söyleyen yetkililer, tapu dağıtımının 2016 Haziran ayına kadar gerçekleştirileceğinibelirtiyor.

Firma Bilgisi: Kiptaş
Proje Bilgisi: kiptaş tepecik