KONUTDER'in 23 şirketinden darbe girişimine kınama

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimini, yayınladığı bir açıklama ile kınadı

KONUTDER'in 23 şirketinden darbe girişimine kınama

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği-KONUTDER, yayınladığı bir açıklama ile 15 Temmuz darbe girişimini kınadı.

KONUTDER'in 23 şirketinden kınama
KONUTDER'e üye 23 şirket tarafından yayınlanan açıklamada 15 Temmuz Cuma günü yapılan kalkışmanın başarısız olduğu ve milletin ortaklaşa hareketi ile girişimin önüne geçildiğine dikkat çekildi.

Milletin meclisine bomba atanlar
Yayınlanan açıklamada milletin meclisine bomba atan ve kendi vatandaşına kurşun sıkan bu darbe girişiminin lanetlendiği belirtilirken şu ifadelere yer verildi:

"KONUTDER olarak, milletin meclisine bomba atan, kendi vatandaşına kurşun sıkan bu darbe girişimini lanetliyoruz. Birlik ve beraberlik darbeye “darbe” vurmuştur. İlk başta milli iradesini ortaya koyan milletimiz, darbeye karşı duran ve kararlılık sergileyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere tüm siyasilerimiz, hainlere destek vermeyen ordu mensuplarımız, güvenlik güçlerimiz ve basın kuruluşlarımızla gurur duyuyoruz."