Küçükçekmece ulaşım üssü oluyor!

İstanbul'un en kalabalık 2. ilçesi olan Küçükçekmece, İstanbul'un ulaşım üssü oluyor.

Küçükçekmece ulaşım üssü oluyor!

Birkaç yıl içinde tamamlanması planlanan mega ulaşım projelerinin Küçükçekmece'de kesişmesi, ilçeyi İstanbul'un ulaşım üssü haline getiriyor. İstanbul'un ikinci en kalabalık ilçesi olan Küçükçekmece'nin hem konut projeleriyle, hem de mega ulaşım projeleriyle çehresi değişiyor. Önümüzdeki birkaç yıllık sürede hayata geçecek olan Marmaray'a entegre banliyö tren hattı, Havaray ve üç farklı metro hattı Küçükçekmece'de buluşuyor.Böylece Küçükçekmece metro duraklarının üssü haline geliyor. Tüm bu ulaşım alternatifleri ve yatırımları Küçükçekmece'ye diğer önemli yatırımların da gelmesini sağlayacak. İlçenin hem sosyo kültürel anlamda, hem yaşam kalitesi anlamında hem de gayrimenkul getirisi sağlamada değeri hayli artacak. 
33 kilometreden oluşan Halkalı - Üçüncü havaalanı metro hattı ile, 33 kilometrelik Halkalı - Çatalca metro hattı bölgeyi daha hareketli hale getirecek. Küçükçekmece'de yaşayan vatandaşlar İstanbul'un herhangi bir yerine kolayca ve kısa sürede ulaşacak. Ayrıca Küçükçekmece hızlı tren bağlantı yine saatler içinde İstanbul'un komşu illerine de kolayca seyahat edebilecek. Küçükçekmece ulaşım projeleriyle özellikle Halkalı bir merkez nokta konumunda olacak.

Halkalı - Gebze hattı da 2018'de start alacak
Anadolu yakasında Gebze - Ayrılıkçeşme, Avrupa yakasında Kazlıçeşme - Halkalı arasında inşaat çalışmaları devam eden tren hattı Marmaray'a entegre olarak Halkalı Gebze arasını 105 dakikaya düşürüyor. Halkalı Gebze hattında çalışmalarını sürdüren İspanyol, Alman ve Türk firmalar üç vardiya şeklinde hızla inşaata devam ediyorlar. Arkeolojik buluntular ve kamulaştırma gibi nedenlerle uzayan çalışmaların ne zaman biteceği belli oldu. Halkalı Gebze hattı ne zaman açılıyor sorusunun cevabı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'dan geldi. Yıldırım, hattın 2018'in ilk aylarında faaliyete geçeceğini söyledi. Projeler milyonlarca insanın ulaşım problemine çare olacak.

 

Proje Bilgisi: metro