Kulak İnşaat

Kulak İnşaat 1943 yılında Kulak Ailesi tarafından KLK Yapı adı ile kuruldu. Firma 1985 yılında Kulak İnşaat adını aldı

Kulak İnşaat

Kulak İnşaat 1943 yılında Kulak Ailesi tarafından kuruldu. Adana’da temelleri atılan Kulak İnşaat ilk olarak 1974 yılında Gazipaşa Antalya Valilik Binasını inşa etti.

Adana’da kentsel dönüşüm projeleri ile adından söz ettiren Kulak İnşaat projeleri Adana’da oldukça dikkat çeken projeler arasında yer alıyor. 1985 yılında KLK Yapı adını bırakarak, Kulak İnşaat adını alan firma, yurtdışında da başarılarından söz ettiriyor. 

Kulak İnşaat neler yapıyor?
Kulak İnşaat bugüne kadar ofis, konut, toplu merkezler, otoyol ve otoban, askeri tesis, otel ve hastane, okul, konteynır konutlar, banka, havuz, villa, özel yapım ev, restoran, AVM, spor merkezi ve sanayi merkezleri projeleri hayata geçiriyor.

Kulak İnşaat nerelerde?
Kulak İnşaat Türkiye başta olmak üzere Irak’ta, Suudi Arabistan’da ve daha birçok ülkede çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor.

Kulak İnşaat hangi belgelere sahip?
Kulak İnşaat ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001 belgelerine sahiptir.

Kulak İnşaat Yönetimi
İnşaat Mühendisleri: Atakan Kulak, Erdoğan Sener, M.Altuğ Tuncer, Mustafa Olgun, Şenol Karakayalı, Onur Yazıcı, Ersin Taşkapılıoğlu, Rahmi Akbulut, Levent Genç, Can Namık Aksu, Murat Kocakaya, Tarık Akın, Osman Burak Erdoğan, Gazi Darıcı, Safwan Al-Futaieh, Brian Barber, Maryam Al Qadası, Krisante Arce.

Makine Mühendisleri: Serkan Özkan, Tanju Eryılmaz, Kaan Ceviz, Baki Akbulut, Mujeeb Ur Raheman, Denizhan Ayan.

Mimarlar: M.Sinan Kayalıoğlu, Perçem Biçer.

Gıda Mühendisi: Albert Moody, Mahmut Tagral.

HSE Yöneticisi: Anthony Bird.

Jeofizik Mühendisi: Hurol Karakoçlar.

Endüstri Mühendisi: Gülistan Erdoğan.

Elektrik Mühendisi: Senait Welde Michael.

Kulak İnşaat projelerinde son durum nedir?
Proje konum itibariyle Büyükçekmece 19 Mayıs Mahallesindedir. Projenin tipi villa konsepti üzerine kurulmuştur. Toplam arsa alanı ise 110.000 metre karedir. Konut planı 5+1 şeklindedir. Villalar 800 metre karedir. Toplam konut sayısı ise 44'tür. Her villanın kendine ait havuzu yer almaktadır. Banka kredisine uygun özellikte villalar olan Büyükçekmece Valle Lacus'ta şayet peşin ödeme planlanıyorsa, üzerindeki fiyattan yüzde 6 oranında bir ıskonto söz konusu olacaktır. Villaların en önemli özelliği Avrupa ülkeleri ve ABD'deki lüks villa ve konutlarda olan akıllı ev sistemiyle donatılmasıdır. Sitenin özelliklerine bakıldığında ise, akıllı ev sistemlerinin öncelikli olduğunu görürüz. Merkezi ısıtma, ankastre ürünler, intercom özellikleri mevcuttur. Her villada sekiz adet yatak odası ve aynı sayıda banyo, iki adet büyük oturma odası ile bir geniş yaşam alanı görünümü sergilemektedir. Özel havuzunun yanında sauna ve buhar odası da mevcuttur.

Ayrıca villalar deprem mevzuatın uygun olup dayanıklı bir yapı üzerine kurulmuştur. Büyükçekmece Valle Lacus projesinde dikkat çekici yönlerden biri de çevreci bir anlayışın öne çıkmasıdır. Özetle ultra bir konfor sunan villalar müşterilerini bekliyor.


 

Firma Bilgisi: Kulak Inşaat