Kuleli Lisesi'nin yalıtımını Kalekim yaptı

İstanbul’un tarihi simgelerinden biri olan Kuleli Askeri Lisesi’nin yalıtım uygulaması, Kalekim tarafından gerçekleştirildi

Kuleli Lisesi'nin yalıtımını Kalekim yaptı

Son olarak İstanbul Boğazı’nda Çengelköy ve Vaniköy arasında bulunan Kuleli Askeri Lisesi’nin yalıtım projesini üstlenen Kalekim, ek binalar ve dersliklerin bulunduğu cepheye, ‘Kale Mantolama’ sistemini uyguladı.

2.5 ayda tamamlandı
2.5 ayda tamamlanan ek binaların yalıtımı için, toplam 6 bin 800 metrekarelik alan ‘Taşyünü’ ısı yalıtım levhası ile kaplandı. ‘Kale Mantolama’ sistemini 10 yıl ürün, 2 yıl uygulama garantisi ile sunarak Türkiye’de bir ilke imza atan Kalekim; yalıtım sistemini uyguladığı her türlü yapı gibi Kuleli Askeri Lisesi’nde de, yıllık yüzde 50’ye varan enerji tasarrufu sağlayan bir uygulamaya imza attı.

Kuleli Askeri Lisesi'nin yalıtımını Kalekim yaptı

Türkiye’nin önemli yapılarından biri olan Kuleli Askeri Lisesi’nin yalıtım projesini, tarihi binanın dokusuna uygun bir şekilde ve özenle tamamladıklarını belirten Kalekim Genel Müdür Altuğ Akbaş; ısı yalıtımında, sistemin bütün olarak performansına önem verdiklerini vurguladı.

Birkaç yılda maliyetini çıkarıyor
‘Kale Mantolama’ sisteminin kalitesi ile standartların üzerine çıktıklarını ve ısı yalıtımının ancak kaliteli malzemelerle sağlandığını belirten Altuğ Akbaş, 'Binalarımızı her türlü iklim şartlarında koruyarak enerji tasarrufu sağlayan ısı yalıtımı, ancak Avrupa standartlarına uygun malzemelerle gerçekleştirilebiliyor. Yalıtım sistemi, sağlanan tasarrufla birkaç yılda maliyetini karşılayıp, binanın ömrü boyunca tasarruf sağlamaya devam ediyor.' dedi.