Pana Yapı 3 milyar lira ciro hedefliyor

5 yıl içinde inşaat şirketleri arasında ilk 5'e yerleşmeyi planlayan Pana Yapı, 2020'ye kadar 3 milyar ciro yapmayı hedefliyor.

İnşaat sektörüne en zorlu süreçten yani Fikirtepe kentsel dönüşümünden başlayan Pana Yapı, Selimoğlu İnşaat'ı satın alarak büyüme kaydetti. Fikirtepe Brooklyn Park'ın yüzde 65'ini satarak bölgede teslimlerini gerçekleştiren ilk firmalardan biri olacak.  Fikirtepe Pana Yapı'nın uzmanlık alanı haline geldi. Öyle ki aynı bölgede Brooklyn Life, Brooklyn Dream ve Broadway adında projeleri de var. Pana Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Ufuk, Fikirtepe'nin en başından beri insanları korkutan bir yer olduğunu fakat son zamanlarda bu algının değiştiğini belirtti. Ufuk "Fikirtepe'de projeler yükseldikçe insanların algısı değişiyor" dedi. Pana Yapı Brooklyn Park projesi fiyatları metrekaresi 8 bin liradan başlayan şekilde satılıyor. Fikirtepe’ye toplamda 800 milyon lira yatırım yaptıklarını belirten Ufuk, bölgede 4 bin 500 konut üreteceklerini söyledi. Önümüzdeki 5 yıl içinde inşaat firmaları arasında ilk 5’te yer almayı hedefeleyen Pana Yapı 2020 yılına kadar 3 milyar lira ciro bekliyor.

Pana Yapı yeni projeleri
Sıklıkla Fikirtepe ile adını duyduğumuz Pana Yapı Bağdat Caddesi'nde de küçük ölçekli 15 proje yapıyor. Sinema Sektörünün ardından inşaat sektöründe de rüştünü ispat eden Pana Yapı, Çamlıca'da da alçak katlı binalardan oluşan bir konut projesinin daha müjdesini verdi. Safahat İstanbul Konakları adını taşıyan projede binalar 4 kattan oluşacak ve tarihi Çamlıca evleri konseptinde olacak. Çeşme'de 124 bağımsız bölümden oluşan bir proje daha inşa edecek olan Pana Yapı, bu projenin konseptini eski İzmir evleri şeklinde tasarladı. 2016'nın başlarında bu proje lansmana çıkacak. Avrupa yakasında da Zeytinburnu ve Mecidiyeköy’de proje yapma hedefleri olduğunu söyleyen Ufuk, İstanbul’da arsa sıkıntısı olduğunu kendi arsalarını kentsel dönüşüm sayesinde ürettiklerini söyledi. İngiltere ve Almanya’da konut projeleri planlayan Pana Yapı,Yurt dışında da adından söz ettirecek.

Firma Bilgisi: Pana Yapı